Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

OCTAVIACUP : Závodní víkend na Slovakiaringu ovládl Gábor Tim

První víkendový závod Octavia Cupu na mezinárodním okruhu Slovakia Ring nabídl dramatickou podívanou, která vyvrcholila fantastickým soubojem o druhé místo mezi Tomášem Pekařem a Michaelem Vorbou. Před nimi projel cílem na prvním místě Gábor Tim a další, v pořadí již pátou, výhrou v sezoně si upevnil vedoucí pozici v průběžném hodnocení jezdců.

August Macbeth z týmu Steibel Motorsport nevyužil výhody pole-position a po průjezdu první zatáčkou se propadl na čtvrtou příčku. Podobně na tom byl i Tomáš Pekař z Carpek Service, které z druhého místa na třetí odsunuli Michael Vorba a Gábor Tim.

Čtveřice Michael Vorba, Gábor Tim, Tomáš Pekař a August Macbeth pozvolna ujížděla dvojici týmu Interia – Adamovi Rzepeckému a Tomasczi Rzepeckému. Ve třetím kole Vorba najel jako vedoucí jezdec na olejovou skvrnu, čehož Tim patřičně využil a svou Octavii týmu Apex Racing Media posunul na čelo závodu.

Vorba, který stále ještě čeká na své první letošní vítězství, dal o sobě opětovně vědět v osmém kole a na pár vteřin se skutečně ocitl ve vedení. Ovšem Gábor Tim si pohlídal ideální stopu a Vorba to znovu zkusil o kolo později – tentokrát byl úspěšnější a Tima odsunul na druhou příčku. Jejich vzájemnou přetahovanou sledovali z bezprostřední blízkosti Pekař s Macbethem. Vyrovnanost této čtveřice umocňuje fakt, že po celou dobu závodu se celá skupina pohybovala v rozdílu, jenž nepřesáhl dvě vteřiny.

Dvě kola před cílem si pak Tim vybojoval ztracené vedení a na prvním místě zůstal až do samotného závěru. Mezitím Pekař sebral v úmorném odpoledním horku veškeré zbytky sil a před poslední zatáčkou nasadil k předjížděcímu manévru. Po vnější stopě táhlé poslední zatáčky objel druhého Vorbu a pod šachovnicovým praporkem projel o pouhé 0,037 vteřiny dříve než Vorba.

Pole sitter August Macbeth se musel nakonec spokojit s body za čtvrtou příčku. S osmivteřinovým odstupem na vítěze byl jako pátý klasifikován Adam Rzepecki, jeho týmový kolega Tomascz Rzepecki dojel šestý. Týmu Automotoklub Most v AČR patřila sedmá až devátá příčka v pořadí Petr Fulín Jr., Jakub Rejlek a Jiří Stránský, který si tak v dnešním závodě úspěšně odbyl svou premiéru v Octavia Cupu. První desítku uzavřel Richard Meixner z týmu KV Motor.

Gábor Tim (Apex Racing Media, 1. místo) – „Byl to skvělý závod, ale jsem strašně unavený, protože ti kluci tady jsou opravdu skvělí a nemáte ani chvilku na odpočinek. Chtěl bych poděkovat celému týmu, za to jak neustále neúnavně pracují. Chtěl bych jim tohle vítězství věnovat.“

Tomáš Pekař (Carpek Service, 2. místo) – „V podstatě celý závod jsem válčil sám se sebou. Nějaké šance tam byly, ale ne tak velké, abych je dokázal využít. V posledním kole udělal Michael Vorba chybu a já se před něj dostal v poslední zatáčce. Závod jsem si užil, druhé místo je krásné. Bylo ale obrovské vedro, voda atakovala teplotu 115°C.“

Michael Vorba (Action Racing Team, 3. místo) – „Měl jsem perfektní start, získal jsem první místo, ale asi ve třetím kolem bylo v několika zatáčkách trochu oleje. Já jsem si toho nevšiml, vyjel jsem mimo stopu a trochu jsem na tom uklouzl, čehož využil Gábor Tim. Pak jsem se sice před něj zpátky dostal, ale vedení jsem ztratil a v posledním kole mě předjel ještě Tomáš Pekař. Krásně jsem si zazávodil a doufám, že už klukům přinesu první místo, protože si to zaslouží a chtěl bych jim moc poděkovat, že pro ně můžu závodit.“

Jakub Rejlek (VIP jezdec) – „Jsem úplně hotový, bylo opravdu velké vedro. Bylo tam hodně soubojů, které bylo někdy opravdu nahraně. V jedné zatáčce šel pan Stránský úplně bokem a já musel do trávy, abychom se nesrazili. Celkově jsem si to užil, ale je to neuvěřitelná makačka. Krásný závody, jsem zvědavý, jaké to bude zítra.“

Výsledky prvního závodu

1. Gábor Tim – Apex Racing
2. Tomáš Pekař – Carpek Service
3. Michael Vorba – Action Racing
4. August Macbeth – Steibel Motorsport
5. Adam Rzepecki – Interia Team
6. Tomascz Rzepecki – Interia Team
7. Petr Fulín Jr. – Automotoklub Most v AČR
8. Jakub Rejlek – Automotoklub Most v AČR
9. Jiří Stránský – Automotoklub Most v AČR
10. Richard Meixner – KV Motor Team

Maďarský závodník Gábor Tim z týmu Apex Media si druhou výhrou na Slovakia Ringu upevnil vedení v průběžném hodnocení Octavia Cup. Jízdu pod zataženou oblohou mu však po většinu závodu znepříjemňoval Američan August Macbeth, s nímž si několikrát vyměnil pořadí.

V sobotním závodě sedmý Petr Fulín Jr. startoval z pole-position, neboť los určil, že se na roštu bude otáčet prvních sedm jezdců. Po boku Fulína tak startoval Polák Tomasz Rzepecki, ale ani jeden z nich svého výhodného postavení nevyužil. Gáboru Timovi stačily jen tři zatáčky, aby se ze sedmé pozice posunul na čelo těsně před Augusta Macbetha. Jezdec týmu Steibel Motorsport na vedoucího Maďara dorážel a několikrát si v průběhu závodu vyměnili pořadí, nicméně v závěrečných kolech si Tim vedoucí příčku uhájil a bezchybnou jízdou si vysloužil zisk maximálního počtu bodů a celkové prvenství ve čtvrtém podniku Škoda Octavia Cupu.

Třetí místo znovu patřilo Michaelu Vorbovi. Jezdec týmu Action Racing Team musel v cestě za bronzovou příčkou zdolat několik soupeřů včetně Tomáše Pekaře, s kterým svedl velmi těsný souboj. Pekař se před očima svého týmu Carpek Service trápil a na konečné páté místo ho krátce po propadu za Vorbu odsunul Adam Rzepecki z týmu Interia.

Nádherné souboje kolo na kolo byly k vidění i na dalších pozicích. Macbethův týmový kolega Sebastian Steibel si chtěl spravit chuť po nedokončeném sobotním závodě a tvrdě dorážel na šestého Tomasze Rzepeckého. Německý závodník však finální útok nedotáhl do úspěšného konce a na Rzepeckého v cíli ztratil dvě desetiny vteřiny.

Jediný domácí závodník Bohuš Šesták si oproti sobotnímu závodu polepšil a v cíli mu patřilo osmé místo. V závěrečných minutách závodu si pořadí prohodili Jakub Rejlek a Richard Meixner. Motoristický novinář a VIP jezdec víkendu na Slovakia Ringu se předvedl ve velmi dobrém světle a dokázal držet tempo se svými soupeři. Richard Meixner z týmu KV Motor Team uzavřel první desítku, nováček ve startovním poli Jiří Stránský dojel jedenáctý. Štěstí neměl jeho týmový kolega z Automotoklub Most v AČR Petr Fulín Jr. Po startu z prvního místa čelil technickým problémům a nakonec odstoupil po polovině závodu.

Vítězný pohár ze Slovakia Ringu si tak odváží lídr průběžného pořadí Gábor Tim. Za čtvrté a druhé místo si post po Timově pravici vysloužil August Macbeth a bronzový stupínek na pódiu obsadil Michael Vorba.

Souboj o prvního šampióna v novodobé historii Škoda Octavia Cupu vyvrcholí 9.–11. září na Automotodromu Brno. Ještě předtím se jezdci setkají ve dnech 3.–4. září při volném závodě v rámci podniku Czech Truck Prix v Mostě.

Gábor Tim (Apex Racing Media, 1. místo) – „Je to už moje šesté vítězství v sezoně, ale nebylo to vůbec jednoduché. Všichni jsou tu velmi rychlí. Je to pro nás perfektní víkend. V pátek jsme měli nějaké menší problémy s autem, ale nakonec to dopadlo skvěle. Chtěl bych poděkovat celému týmu, všem mechanikům, sponzorům a rodině. Fantastický víkend!“

August MacBeth (Steibel Motorsport, 2. místo) – „Byl to naprosto neuvěřitelný závod. Na začátku bylo hodně těsných soubojů. Několikrát se mi podařilo dostat se před Gábora, ale nedokázal jsem se před ním udržet. Celkově jsem s tímto závodním víkendem velmi spokojen.“

Michael Vorba (Action Racing Team, 3. místo) – „Další třetí místo, asi bych si to už mohl nechat patentovat. V prvním kole bylo hodně kontaktů, pak se to celkem roztrhalo. Ale celkově to byl dobrý závod. Tomáš Pekař skončil pátý, tudíž jsem se mu zase o něco více přiblížil.“

Jakub Rejlek (VIP jezdec) – „Byl to dobrý závod. Asi tři kola před cílem jsem byl blízko Bohuši Šestákovi, nicméně v jedné ze zatáček jsem probrzdil a vyletěl jsem do kačírku. Z pravé přední pneumatiky jsem udělal prakticky placku a tak jsem doufal, že auto dovezu v pořádku do cíle, což se nakonec i podařilo. Byly to fantastické závody a jsem z toho maximálně nadšený a spokojený. Octavia Cup je vynikající a já doufám, že se k tomu ještě někdy dostanu.“

Výsledky druhého závodu

1. Gábor Tim – Apex Racing
2. August Macbeth – Steibel Motorsport
3. Michael Vorba – Action Racing
4. Adam Rzepecki – Interia Team
5. Tomáš Pekař – Carpek Service
6. Tomasz Rzepecki – Interia Team
7. Sebastian Steibel – Steibel Motorsport
8. Bohuš Šesták – Bohuš Šesták
9. Jakub Rejlek – Automotoklub Most v AČR
10. Richard Meixner – KV Motor Team

Zdroj : www.octaviacup.cz