Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

OCTAVIACUP : Závody v Mostě ovládli Pekař a Tim

Tomáš Pekař se stal prvním vítězem závodního víkendu Škoda Octavia Cupu na mosteckém Autodromu. Český úspěch podtrhl druhým místem Michael Vorba.

V dopolední kvalifikaci si první řadu na startu vyjeli Tomáš Enge a Tomáš Pekař. Enge však při letmém startu zaváhal a Pekař s Gáborem Timem šli do čela. Kritickou šikanu za cílovou rovinkou ustálo šestnáctičlenné startovní pole bez úhony, naneštěstí o pár metrů dál došlo ke kolizi mezi Jakubem Klobásou, Richardem Meixnerem a Radkem Barešem. Na dráhu vyjel safety car a po několik kol vedl zbývající peleton jezdců v pořadí Pekař, Tim, Enge, Adam Rzepecki a Vorba.

Hned po restartu udělal Vorba radost svému týmu Action Racing a začal se tlačit dopředu. Nejprve si poradil s Rzepeckim ze stáje Interia a v následujícím kole překonal i Engeho.

Pekař měl sice výhodu domácího okruhu, ale Gábor Tim tvrdě tlačil na vedoucí oranžovou Octavii týmu Carpek Service. Při brzdění do šikany se jej Tim pokusil překvapit a dveře na dveře se oba propletli úzkými zatáčkami na pravou a levou stranu. Byl to ale Pekař, který lépe akceleroval a vedení si udržel.

Ze souboje jezdců Apex Racing a Carpek Service nejvíce těžil Michael Vorba a rozšířil vedoucí skupinku na tři Octavie. Zakrátko už byl před Timem a divákům na tribunách zajistil český double pod šachovnicovým praporkem. Dosavadní lídr šampionátu Gábor Tim se musel spokojit s třetím místem.

Za první trojicí dojel Adam Rzepecki, následován duem týmu Steibel Motorsport August Macbeth – Sebastian Steibel. Na sedmém místě byl klasifikován Petr Fulín Jr, zatímco jeho týmový kolega z Automotoklub Most v AČR Tomáš Enge byl šachovnicovým praporem odmáván na místě osmém. První desítku uzavřeli Filip Sládečka (Action Racing) a Tomasz Rzepecki (Interia Team).

Druhý závod Škoda Octavia Cupu na Autodromu Most se uskuteční v neděli ve 13:00 hodin.

Tomáš Pekař (Carpek Service, 1. místo) – „Měl jsem štěstí na startu, protože Tomáš Enge měl trochu horší start, takže jsem ho mohl rychle předjet. Závod byl přerušen safety carem, ale za to jsem byl i trochu rád, protože vždycky to první místo je takové nevděčné, kdy se musejí bránit ty výpady jezdců za vámi. Tentokrát jsem zezačátku odrážel útoky Gábora Tima a poté Michaela Vorby, ale oba jeli férově. Závod jsem sice pojal defenzivně, ale byly to nervy.

Michael Vorba (Action Racing Mania, 2. místo) – „Samozřejmě jsem si přál první místo, ale opět se ukázalo, že start z pravé strany není úplně ideální, protože se to v šikaně vždycky ucpe. Potom jsem zaspal restart závodu, kdy mi mí soupeři trošku ujeli, ale bylo z toho druhé místo po krásných soubojích, takže spokojenost. Zítra bude receptem na úspěch nedělat chyby a dostat se dopředu co nejrychleji. Od začátku jít do toho a riskovat.“

Gábor Tim (Apex Racing, 3. místo) – „Byl to fajn závod. Měl jsem dobrý start, když jsem byl v šikaně druhý, ale nedokázal jsem to udržet. S Tomášem Pekařem jsme si užili pěkné a férové souboje, nicméně on je tady doma a já jsem zde startoval poprvé. Stále ale vedeme a to je nejdůležitější.“

Tomáš Enge (VIP jezdec) – „Já jsem si závod náramně užil, měl jsem v něm spoustu předjížděcích manévrů, ale bohužel to bylo opačně, že ostatní předjížděli mě a ne já je. Asi jsem dnes neměl svůj den. Uvidíme zítra, třeba se na to lépe vyspím.“

Olga Lounová (VIP jezdec) – „Na začátku to bylo dost adrenalinové, protože v prvním kole byla velká nehoda. Potom jsem trochu nevěděla, kdy bude restart závodu po safety caru, ale celkově to bylo velké. Jela jsem si vzadu svůj závod a koukala jsem, jestli se budu zlepšovat. Zítra se budu snažit zrychlit.“

Výsledky prvního závodu:

1. Tomáš Pekař – Carpek Service
2. Michael Vorba – Action Racing
3. Gábor Tim – Apex Racing
4. Adam Rzepecki – Interia Team
5. August Macbeth – Steibel Motorsport
6. Sebastian Steibel – Steibel Motorsport
7. Petr Fulín jr. – Automotoklub Most v AČR
8. Tomáš Enge – Automotoklub Most v AČR
9. Filip Sládečka – Action Racing
10. Tomasz Rzepecki – Interia Team

Druhý závod Škoda Octavia Cupu na Autodromu Most nabídl dramatický souboj o vítězství mezi lídrem šampionátu Gáborem Timem a Tomášem Pekařem. Tato dvojice bavila přihlížející diváky až do posledních momentů pětadvacet minut dlouhého závodu. Tima s Pekařem dělily v cíli pouhé tři desetiny vteřiny.

Po sobotním závodě následovalo tradiční losování pořadí na startu druhého závodu. Vylosované číslo sedm znamenalo, že vítěz úvodní jízdy Tomáš Pekař z Carpek Service poputuje na sedmé místo do čtvrté řady po boku VIP jezdce Tomáše Engeho. Z prvního místa naopak vyráželi Petr Fulín jr. (Automotoklub Most v AČR) a Sebastian Steibel (Steibel Motorsport).

Gábor Tim ihned po zhasnutí červených světel potvrdil svou roli favorita a z pátého místa se usadil na druhé příčce za vedoucím Fulínem jr. Jezdec týmu Apex Racing šel zakrátko do čela a pozorně sledoval, za jak dlouho se mu ve zpětných zrcátkách objeví oranžová Octavie Tomáše Pekaře.

Za pár minut se Pekař skutečně propracoval na druhé místo a každým kolem ukrajoval z náskoku vedoucího Tima. Fulín Jr. bránil bronzovou příčku před dotírajícími soupeři, ale postupně podlehl dvojici Michael Vorba a Tomáš Enge.

Mezitím se na čele schylovalo k atraktivní podívané. Pekař se dotáhl na Tima a v každé zatáčce mosteckého okruhu hledal příležitost k předjetí. Největší šance mu poskytovala cílová rovinka při brzdění do první zatáčky, ale Tim se pokaždé ubránil. Pekařovi nepomohla ani Timova chyba a krátký výlet mimo trať. Zásluhou jejich vzájemného souboje se k nim připojil Michael Vorba, ale ani on nenašel recept na překonání Gábora Tima. V cíli dělilo Tima, Pekaře a Vorbu pouhých šest desetin vteřiny.

Na čtvrtém místě dokončil závod hostující VIP jezdec Automotoklubu Most v AČR Tomáš Enge, první pětku uzavřel Adam Rzepecki z týmu Interia. Americký závodník August Macbeth dojel šestý před Petrem Fulínem Jr. a týmovým kolegou Sebastianem Steiblem. Na deváté a desáté příčce byli klasifikováni Filip Sládečka a Tomasz Rzepecki. Herečce a zpěvačce Olze Lounové v Octavii pro VIP osobnosti patřilo čtrnácté místo.

Celkovým vítězem třetího podniku Škoda Octavia Cupu se po sobotní výhře a nedělním druhém místě stal Tomáš Pekař. Pohár za druhou pozici patřil Gáboru Timovi a z třetí příčky se radoval Michael Vorba.

V pořadí čtvrtý podnik Škoda Octavia Cupu bude ve dnech 19.­–21. srpna hostit slovenský okruh Slovakia Ring v Orechové Potoni.

Gábor Tim (Apex Racing, 1. místo) – „Závod byl skvělý. Už v první šikaně jsem se posunul na druhé místo. Zhruba v polovině závodu jsem udělal chybu, když jsem probrzdil v první zatáčce, ale vedení se mi podařilo udržet. Tomáš Pekař byl velmi rychlý, nicméně k našemu souboji přistoupil velice férově. Udržel jsem vedení v šampionátu a z toho mám obrovskou radost. Chtěl bych poděkovat celému týmu a našim sponzorům.“

 

Tomáš Pekař (Carpek Service, 2. místo) – „Chtěl jsem se brzy po startu dostat dopředu, ale samozřejmě jsem nevěděl, jak to celé bude probíhat. Kritické místo je první zatáčka, takže na tu jsem se zaměřil a nechtěl jsem v ní mít nějaký kontakt nebo vylétnout ven. Díky kolizi jezdců jsem se dokázal protáhnout dopředu. V dalším průběhu závodu jsem stáhnul Gábora Tima a snažil se naznačovat útoky. Bohužel ani jednou jsem se nedostal do pozice, abych ho mohl předjet. Celkově jsem samozřejmě spokojený a jsem rád, že jsem navázal na šňůru stupňů vítězů z minulých závodů.

Michael Vorba (Action Racing Mania, 3. místo) – „Startoval jsem ze šestého místa na levé straně. Snažil jsem se posunout brzdný bod, ale ta šikana je úzká, takže jsem dostal takové dvě, tři rány a ztratil jsem nějaké pozice. Nakonec jsem se ale dokázal posunout na třetí místo. Chybělo mi trochu toho štěstí. Riskování mi bohužel nevyšlo.“

Tomáš Enge (VIP jezdec) – „Nečekal jsem, že to bude jednoduché a také to jednoduché není. Kvalifikace prostě klapla, ale jde vidět, že v těch závodech si první tři jedou svoji ligu. Snažil jsem se jich držet, ale ještě bych potřeboval najezdit pár kol. Toho času tady bylo relativně málo, ale i tak se nám podařilo vytěžit maximum. Jsem rád, že jsem dostal tuhle šanci zazávodit si v Octavia Cupu. Viděli jsme nějaké kontakty, boj kolo na kolo a o tom to celé je, to na tom mají všichni fanoušci rádi.“

 

Olga Lounová (VIP jezdec) – „První kolo mi moc nevyšlo, protože mi skočil neutrál a musela jsem zajet do boxů. Následně už jsem na všechny ztrácela jedno kolo. Mrzí mě menší incident s Petrem Fulínem, kdy jsem se mu snažila uhnout, ale on uhýbal na stejnou stranu, takže jsem dnes ze sebe zklamaná.

Výsledky druhého závodu

1. Gábor Tim – Apex Racing
2. Tomáš Pekař – Carpek Service
3. Michael Vorba – Action Racing
4. Tomas Enge – Automotoklub Most v AČR
5. Adam Rzepecki – Interia Team
6. August Macbeth – Steibel Motorsport
7. Petr Fulín jr. – Automotoklub Most v AČR
8. Sebastian Steibel – Steibel Motorsport
9. Filip Sládečka – Action Racing
10. Tomasz Rzepecki – Interia Team