Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Octávkou na dovolenou - na co nezapomenout

Konečně přišel ten moment, kdy nasedáte do vozu a vaše navigace neproblikavá cílovou adresu z názvem “kancelář”. Nakládáte tašky do kufru a přitom nejedete z velkého víkendového nákupu. Děti se připoutávají v autosedačkách a nedělají u toho scény a manželka se blaženě usmívá a scény si odbyla u balení - ano, vyráží se na dovolenou!

Díkybohu jste zvolili vůz nejen kvalitní, ale také dostatečně prostorný a tak počáteční tetris u kufru proběhl jen s lehce propoceným tričkem. Ještě než opustíte hranice, překontrolujte, že máte plnou posádku i nádrž a kvalitní cestovní pojištění. Tady by totiž mokré triko neuchránil ani ten nejkvalitnější deodorant.

Nic nedokáže otrávit dovolenou jako úraz nebo nachlazení. No možná ještě bolest zubů - ta dokáže otrávit asi naprosto cokoliv. Když už však taková chvíle na dovolené nastane, nezoufejte. Nezoufejte ve chvíli, kdy vaše zavazadla obsahují právě i cestovní pojištění. Spousta lidí se mylně domnívá, že stačí pojistka, kterou máme ke kreditní kartě nebo že když mají zdravotní pojištění, automaticky o ně bude postaráno i v zahraničí. Realita je ovšem jiná.

Cestovní pojištění do zahraničí patří mezi finančně dostupné produkty a chrání na cestách nejen naše zdraví, ale také peněženku a dokonce i zavazadla. Jeho cena se pohybuje v řádech desítek až stovek korun - výslednou cenu ovlivňuje hlavně destinace a účel cesty - tedy zda plánujeme jen chytat bronz a poznávat místní kuchyni a kulturu nebo hodláme propadnout sportu a adrenalinovým výletům.

Ať už patříte mezi rekreační turisty nebo sportovní nadšence, porovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven on-line. Dnes můžete během pár minut uzavřít cestovní pojištění nebo například povinné ručení na auto i přes váš chytrý telefon. U cestovního pojištění se soustřeďte na výši limitů pro léčebné výlohy a v případě, že cestujete autem, tak i na limity při krádeži zavazadel. Hlavním pravidlem je, tyto limity nikdy nepodceňovat. Lepší připlatit pár korun při sjednávání, než celý život doplácet několik milionů za péči lékařů...

Komerční prezentace