Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Plány Škoda Auto nastínil Luboš Vlček

Včera byl hostem online chatu serveru Auto.cz ředitel sekce ŠKODA AUTO Česká republika Luboš Vlček, my vám přinášíme souhrn toho nejzajímavějšího z blízké budoucnosti škodovky. Pro modely Rapid, Octavia a Yeti platí, že od 2.poloviny roku dostanou motory splňující normu Euro 6. Jejich objednání bude možné zhruba od poloviny dubna. Nyní novinky u jednotlivých modelů:

Citigo - facelift je potvrzen jeho datum je však otázkou.

Fabia III - fleetové barvy neboli zvláštní lakování bude dostupné od poloviny dubna 2015.

Octavia III - adaptivní podvozek DCC dostupný v Golfu 7, nebo novém Leonu bohužel není zatím v plánu. Stejně tak možnost zakoupit zadní víceprvkovou nápravu jako volitelnou výbavu. Nedávné spekulace o verzi CC, pan Vlček vyvrátil. V druhé polovině letošního roku pak bude nasazen motor 1.4 TSI ACT 110kW s funkcí vypínání dvou válců. Vývojové centrum škodovky má také k dispozici technologii sledování mrtvého úhlu, je možné že se objeví ve faceliftu, potvrzeno to však není.

OctavIa III G-TEC - momentálně je nabízena pouze s manuální převodovkou, o nasazení automatu zatím není uvažováno.

Octavia III RS - verze RS 230 bude k objednání od poloviny dubna 2015 s dojezdem prvních vozů zhruba v červenci. Pan Vlček také na dotaz zda bude mít O3 RS pohon 4x4 odpověděl abychom se nechali překvapit! Jistá naděje tak existuje možná s příchodem faceliftu, který zatím nemá konkrétní datum...

Rapid - od druhé poloviny roku bude dostupná nová verze navigací, pravděpodobně to bude nový Amundsen, který se objevil nedávno v modelu Yeti s funkcí Mirror Link. Od druhé poloviny roku se také v nabídce objeví motor 1,2 TSI 81kW.

Rapid Spaceback - od druhé poloviny roku se také v nabídce objeví motor 1,2 TSI 81kW, momentálně není dostupný paket Style s dlouhým zadním oknem a tmavými světly, to se brzy změní.

Roomster II – potvrzen nástupce s uvedením v roce 2016, je také přislíbena užitková verze. Vývoj bude probíhat ve spolupráci s divizí Volkswagen užitkové vozy, to by mohlo přinést praktické posuvné boční dveře. Vzhledem k nedávnému uvedení nové generace VW Caddy je možné že bude založen na stejném základu.

Superb III - konfigurátor pro liftback bude spuštěn v druhé polovině dubna, kombi bude možné objednat od druhé poloviny roku 2015. Uvedení liftbacku na trh včetně vystavení vozů v showroomech je plánováno na červen.

Snowman - SUV větší než Yeti bude představeno na konci roku 2016, mělo by disponovat 7 místným interiérem, název Snowman není oficiálně potvrzen.

Pan Vlček také potvrdil, že se dočkáme v dohledné době prvního Plug-in-hybridu od škodovky. Naopak čistě užitkové vozy značky Škoda zatím nemají své místo v plánech, stejně jako cabrio či coupé. Rozloučit se také musíme s šestiválcovými motory, po vzoru nového Superbu je nedostane ani plánované SUV.
lubos vlcek skoda auto

Zdroj: www.auto.cz (zde najdete také kompletní diskuzi)