Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Po spojení s VW vyrobila ŠKODA již 15 milionů vozů

ŠKODA AUTO slaví patnáct milionů vozů vyrobených od počátku partnerství s koncernem Volkswagen. Obě společnosti tímto docílily dalšího milníku na cestě svého společného úspěchu. Od přidružení ke skupině Volkswagen v roce 1991 se ŠKODA AUTO transformovala z regionálního výrobce na globální společnost a je zastoupena na více než 100 trzích po celém světě. V loňském roce automobilka dosáhla nového prodejního rekordu, když zákazníkům dodala 1 126 500 vozů.

„ŠKODA se jako součást koncernu Volkswagen vyvíjí velmi dynamicky,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier. „Díky celosvětově úspěšným produktům a motivovaným zaměstnancům jsme i nadále v růstovém kurzu. Naše Strategie 2025 definuje rozsáhlou přeměnu, jejíž pomocí připravujeme naši společnost pro budoucnost - a to zejména SUV-ofenzívou, digitalizací produktů, procesů a výroby, podobně jako vstupem do světa elektromobility,“ dodává Maier.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za oblast výroby a logistiky, doplňuje: „Patnáct milionů vyrobených vozů značky ŠKODA od počátku partnerství s koncernem Volkswagen podtrhuje vysokou kvalitu výroby v našich českých i zahraničních závodech a stejně tak i kompetenci našich zaměstnanců. Tradiční značka ŠKODA je díky své modelové řadě, ale také díky moderním výrobním zařízením, synonymem pro vysoce kvalitní technologie a efektivitu.“

Automobilka ŠKODA napsala v uplynulém čtvrtstoletí úspěšný příběh a zařadila se do okruhu zavedených velkoobjemových výrobců. Po startu v rámci koncernu Volkswagen v roce 1991 nabízela česká značka nejprve pouze jednu modelovou řadu a prodávala přibližně 170 000 vozů ročně. V roce 2016 dosáhla automobilka s 1 126 500 vozy dodanými zákazníkům po celém světě nového rekordu. Po prvních pěti měsících letošního roku míří ŠKODA s 480 000 dodanými vozy opět k rekordním číslům.

Dnes je ŠKODA se sedmi modelovými řadami a více než 40 modelovými variantami zastoupena ve všech hlavních segmentech. V únoru 2017 zahájil nový vůz ŠKODA KODIAQ velkou SUV-ofenzívu značky. Tato ofenzíva pokračuje kompaktním SUV KAROQ, jehož výroba bude zahájena v brzké době. Na celkovém počtu 15 milionů vozů vyrobených od spojení s koncernem Volkswagen má největší podíl ŠKODA OCTAVIA s 5,6 miliony vozů. Poté následuje FABIA se čtyřmi miliony vozů a model ŠKODA SUPERB, který byl vyroben ve více než milionu exemplářů.

Zdroj : ŠKODA