Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Policie nasadí na silnice více neoznačených Octavií

Policie České republiky podle posledních informací pořizuje 85 neoznačených vozů Škoda Octavia III pro nasazení po celé ČR. Celková cena s měřící technikou by se měla pohybovat kolem 100 milionů korun.

Neoznačené Octavie I a II generace potkáte pravidelně, namátkou červenou Octavii I Facelift Liftback na průtahu D1 Brnem, nebo tmavě zelenou Octavii II Facelift Liftback na silnici z Jičína do Nové Paky. Neoznačených policejních Octavií III.generace bylo do nynějška jen několik a informace o jejich pořízení jsme vám přinesli v tomto článku >>>>>

Dle dostupných informací České televize by Octavie měly mít třetinou cenu i výkon oproti notoricky známým Passatům, což by znamenalo něco kolem 75 kW. To však považujeme za nepřesné a mezi naše kandidáty na motorizace těchto vozů řadíme benzínový 1.8 TSI 132 kW nebo možná naftové 2.0 TDI CR 110 kW nebo motor z RS verze s výkonem 135 kW.

Kromě překračování rychlosti budou vozy schopné dle RZ kontrolovat platnost technické prohlídky, odhalí telefonování bez "hands-free" apod. Do každého okresu by měla dorazit alespoň 1 Octavie.

Poslední velký nákup služebních vozidel se konal před 7 lety a vítězně z něj vyšly také Octavie. Nyní se chystá další podobný tender na 450 vozidel v hodnotě 250 miliónů korun.

Fotografie: Denik.cz

policejni octavia 3  policejni octavia 3