Poslední modelová péče III. generace Octavie

Před nedávnem upozornil kolegy z redakce Auto.cz jejich čtenář, že ŠKODA AUTO provedla několik úprav ve svém konfigurátoru. Změny se týkají nabídku motorizací u oblíbeného modelu OCTAVIA. Paleta motorů byla ochuzena o zážehové agregáty 1.5 TSI a 2.0 TSI. Tím však výčet nekončí, protože je pryč i nejsilnější varianta vznětového 2.0 TDI (135 kW), výhradně však jen u varianty liftback ve výbavovém stupni Style.

Škoda Octavia III. generace facelift combi

Změny většinou u varianty liftback

Dle informací poskytnutých mladoboleslavskou automobilkou se jedná o dočasné omezení nabídky agregátů, které má souvislost se změnou vzhledu. Navzdory tomu, že se zanedlouho III. generace dočká následníka, dochází u aktuálního modelu k tzv. modelové péči, tedy náběhu nového modelového roku. Tato změna se děje v průběhu měsíců květen až červen. Kromě agregátů se obměna dotkla také Chromového paketu, který je standardem od výbavy Style. Ten bude nahrazen černým provedením vybraných dílů karoserie (kryty vnějších zpětných zrcátek, lišty kolem oken). Chcete-li si objednat praktickou karosářskou verzi combi, můžete být v klidu, tam je vše při starém.

Motory se do nabídky opět vrátí

Proč tyto změny v konfigurátoru? Je totiž nepřípustné, aby si zákazník nakonfiguroval, případně objednal nový vůz, který by se dostal do výroby klidně až po "změnách" modelové péče a místo Chrompaketu by byl nemile překvapen černými doplňky. Jakmile dojde k náběhu nového modelového roku, agregáty se do nabídky vrátí.

OCTAVIA IV. generace je na spadnutí

V úvodu jsem nakousl novou generaci modelu ŠKODA OCTAVIA, jak to tedy je? Přátelé, shrňme si fakta, která jsou víceméně ověřená. Zcela jistě dojde ke spojení předních světlometů, rozdělení byla jen slepá designová ulička a dle mého příjemná změna. Nová generace zcela jistě povyroste, přiblíží se tak vlajkovému modelu ŠKODA SUPERB od kterého si převezme některé z prvků. Na další informace si s největší pravděpodobností musíme počkat do podzimu.

Zdroj: Auto.cz