Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Potvrzeno : Nová Škoda se bude jmenovat RAPID

Nový model kompaktní limuzíny mladoboleslavské automobilky Škoda Auto pro evropský trh se bude jmenovat Rapid. Bude vyráběn v Mladé Boleslavi. Ještě před zahájením autosalonu v Pekingu to oznámil předseda představenstva společnosti Winfried Vahland. Jméno nového modelu automobilka představí v pondělí na zahájení autosalonu.

Jméno vyzradil šéf Škodovky dřív, než na kdy to bylo původně plánováno. Jak se bude novému modelu říkat se mělo oznámit až v pondělí v devět hodin ráno.

Automobilka plánuje, že v červnu ukončí výrobu vozu Octavia Tour a hned o letních prázdninách na ní má volně navázat nová kompaktní limuzína. Nový model, který média již dříve označovala jako Rapid, by měl vycházet z konceptu MissionL představeného loni na podzim. Rapid by měl být vyráběn ve více karosářských variantách, kromě liftbacku s výklopnou zádí po vzoru octavie by to podle informací iDNES.cz měl být kombík jménem Sportbag, nebo Sportback. Kompaktní limuzína velikosti mezi fabií a octavií má mít nižší cenu než hlavní model Škody, kterým je octavia.

Sériová podoba rapidu se má vyrábět v Mladé Boleslavi spolu s koncernovým dvojčetem Seatem Toledo, který španělský výrobce v předprodukční verzi ukázal na březnovém autosalonu v Ženevě. Předseda představenstva zodpovědný za technický vývoj Eckhard Scholz tam řekl, že by se po rozběhu výroby mohla produkce nové modelové rodiny pohybovat kolem 150 000 vozů ročně.

Rapid se již vyrábí v Indii, jeho evropská varianta je však odlišná. S produkcí nového modelu Škoda Auto počítá i v Číně a Rusku. Název Rapid použila automobilka u svých modelů již dříve, poprvé to bylo v polovině 30. let a podruhé v 80. letech minulého století, tehdy u vozů s karoserií kupé. Modely Rapid přestala automobilka vyrábět v roce 1990.

Podobně Škoda Auto postupovala například u modelů Felicia nebo Octavia, které zopakovaly jména vozů z konce 50. let.

Škoda Auto připravuje nové modely, protože chce v roce 2018 prodávat ročně kolem 1,5 milionu aut. Loni kvůli tomu začala s prodejem městského modelu Citigo, nově by měla automobilka vyrábět například třetí generaci Octavie.

Spy Photo z okolí Mladé Boleslavi - Tomáš Růžička pro iDnes.cz :

skoda rapid spyphoto

zdroj : http://auto.idnes.cz/mjmeno-nove-lacine-skody-je-rapid-d46-/automoto.aspx?c=A120422_201222_automoto_fdv