Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Přichází ideální doba na pravidelnou údržbu klimatizace

Pamatujte na to, že je vhodné připravit se na horké dny zavčas. Právě teď je nejvhodnější doba na čištění klimatizace a také její celkový servis.

Autoservisy hlásí v těchto dnech zvýšený zájem klientů nejen kvůli výměně pneumatik, ale také za účelem kontroly klimatizace. Není divu, začátek jara je ideální čas pro čištění, servis a doplnění klimatizace.

Klimatizace je už běžnou výbavou vozidel, bez které si už krátké a zejména pak delší cesty nedokážeme představit. Není divu, v letních dnech vozidlo může rázem proměnit v nepříjemnou výheň. Proto je nezbytné se na vysoké teploty zavčas připravit a prověřit stav klimatizace, dokud neuhodí tropická horka.

octavia klimatizace autoservis

V čem údržba klimatizace v autoservisu spočívá?

  • Pravidelnou prohlídku klimatizace vozidla v autoservisu je vhodné provádět dvakrát ročně. V první řadě samozřejmě na jaře, před začátkem sezóny, ale žádoucí je kontrolovat klimatizaci také po sezóně, tedy na podzim.
  • Prvním krokem je samozřejmě kontrola a zhodnocení celkového stavu klimatizace.
  • Podle potřeby následuje vydezinfikování klimatizace. Někdy je nutné vyměnit kabinový filtr, který zachycuje zejména prach a pyl, což je důležité zejména v případě osob trpících alergiemi.
  • Důležité je také prověřit to, zda výparník je čistý.
  • Častým problémem je nedostatek chladicí kapaliny, k jejímuž úniku často dochází. Čas od času je nezbytná také její výměna.

Kdy je nutné čištění klimatizace?

Můžete se setkat s mnoha varovnými signály, které upozorňují na to, že s klimatizací nemusí být všechno v pořádku a je nutná její kontrola. Nepříjemný zápach a také menší účinnost klimatizace jsou znakem příliš zaneseného výparníku. Naproti tomu zamlžená okna mohou značit zanesený filtr.

Naopak zanesená, špatně udržovaná klimatizace může stát za vznikem nejrůznějších zdravotních potíží. Jedná se především o nepříjemné alergie a také nebezpečná respirační onemocnění. Zejména v případě cestování s dětmi by měla být pravidelná údržba klimatizace naprostou samozřejmostí. Nespornou výhodou je, že můžete kontrolu klimatizace vždy spojit s výměnou kol, takže si ušetříte další cestu do autoservisu, spoustu času a také zbytečné, avšak nepříjemné komplikace při letním cestování v podobě nefungující klimatizace a rozpáleného vozidla.

Proč tedy zbytečně otálet? Zajeďte zavčas do autoservisu a podrobte po dlouhé zimě klimatizaci vašeho vozidla důkladné kontrole! Vězte, že mnohdy ani nelze poznat, že klimatizace nemá dostatečnou účinnost a až po jejím vyčištění je rázem patrný rozdíl.

Komerční prezentace