Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Projekt ŠKODA OCTAVIA RS CUP

Historie pohárových závodů má v ČR velmi silné kořeny a zvláště pak seriál Česká pojišťovna – Škoda Octavia CUP se zařadil mezi nejúspěšnější pohárová klání nejen v ČR, ale v celé Evropě. V průběhu jeho 12 ti letého trvání (1998 – 2010), se závodů zúčastnilo přes 120 jezdců. Řadě z nich pohár pomohl nastartovat profesionální kariéru a pomohl najít zajímavá jezdecká angažmá.

Za zmínku stojí pár jmen: Jan Kopecký, Adam Lacko, Petr Fulín, Štefan Rosina, Jiří Janák, Erik Janiš. Krom českých jezdců to byla i řada mladých talentovaných jezdců ze zahraničí.

V Evropě existuje řada obdobných značkových pohárových projektů, kde velká část z nich je přímo nebo nepřímo podporována výrobci vozů či importéry. V rámci koncernu VW jsou to Seat Leon Cup, VW Golf Cup, Audi TT Cup a v tomto výčtu koncernových vozů chybí značka Škoda, která má zcela jistě v motorsportu své místo a vyplnění tohoto bílého místa na motoristické mapě je cílem tohoto projektu.

Společnost Benet Automotive s.r.o. představuje projekt seriálu pohárových závodů automobilů na okruzích Škoda Octavia RS Cup. Tento projekt má ambice důstojně navázat na svého předchůdce a nabídnout vysokou sportovní hodnotu, zajímavou diváckou podívanou a v neposlední řadě usnadnit talentovaným jezdcům jejich vstup do světa motorsportu.

Octavii RS CUP od "Benetu" jste mohli také vidět na otoristické výstavě LEGENDY v areálu bohnické léčebny před pár týdny.

Pokud by se projekt opravdu realizoval, OctaviaClub by se dozajista chtěl stal partnerem nějaké stáje a jedna z okruhových Octávií by mohla vozit samolepku OctaviaClubu :)

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE VOZU ŠKODA OCTAVIA RS CUP

Motor:

TFSI 2,0 - 230 HP/350 NM, 260 HP/380 NM, 320 HP/420 NM

Elektronika:

MOTEC M800

Převodovka:

DSG, mechanický samosvorný diferenciál

Přední zavěšení:

Mc Pherson, plně nastavitelné, klouby unibal

Zadní zavěšení:

víceprvkové, plně nastavitelné, klouby unibal

Tlumiče:

Ohlins dvoucestné, nastavitelné

Display/dataloger:

AIM PISTA

Brzdy:

přední AP 6 - pístkové, 362 mm, zadní seriové RS 272 mm, regulátor brzdového tlaku

Kola:

Evo Corse 9x18

Pneu:

Pirelli R18 235/40 SLICK, RAIN

Hmotnost:

1 120 kg