Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

RECENZE : Octavia 1.6 74kW

Značka: Škoda
Model: Octavia
Typ:  
Karoserie: sedan
Obsah motoru: 1600
Palivo: benzín
Rok výroby: 2000
Typ řazení: manuální
Najeto km při koupi: 3
Najeto km nyní: 101.000
Koupen jako: nový
Jak dlouho vůz využívám: 5 let
Průměrná spotřeba: 6,8
Poruchy: ne
Předchozí vozidlo: Škoda Forman

S Octavií 1600 jsem jezdil celoročně každý den 50 km, v zimě - v létě a neměl jsem jedinou poruchu. Zimní startování absolutně bez problémů i v třeskutých mrazech. Pravidelně jsem nechával vozidlo prohlédnout v termínech podle servisní knížky a při poslední servisní prohlídce po najetých 100.000 km mi v servisu sdělili, že vozidlo je v perfektním stavu a není třeba žádných oprav.

Mám v počítači program na výkaz jízd, který jsem pravidelně doplňoval včetně nákupu PHM a ostatních výdajů. V lednu 2006 byla průměrná spotřeba za celé období od koupě vozidla 6,8 l/100 km. Čerpal jsem zásadně Natural 95. Na prvních pneumatikách jsem najel 63 000 km a byly již místy téměř bez vzorku. Jedinou závadu jsem na tomto vozidle zaznamenal před 2 roky. Byla to prasklá pružina v zámku kufru a kufr nešel otevřít. V žádném servisu, ani značkovém, mi ji nechtěli vyměnit. Všude nabízeli nový zámek za 1 800,00 Kč. Tak jsem prasklou pružinku nahradil s upravenou pružinkou z dětské hračky a vše bylo naprosto OK.

Topení ve vozidle má dostatečný výkon a i při silných mrazech bylo uvnitř po krátké době jízdy příjemně teplo. Vozidlo nebylo garážováno a po 5 létech provozu byla karoserie (metalíza) ve výborném stavu. Pouze po čištění a mytí v automatických myčkách byly patrné jemné stopy po kartáčích. S ohledem na bezporuchový provoz, malou spotřebu a tichý chod motoru jsem byl s Octavií 1600 maximálně spokojen. V lednu 2006 mi byla Octavie odcizena a o dalším osudu tohoto vozidla mi není nic známo. Pokud někdo váhá, zda toto vozidlo koupit, či nikoli, doporučuji koupit!!!

Klady Zápory
spolehlivost  finanční náročnost 
prostornost   
   
   
   

 

Spolehlivost
1
Provozní náklady
1
Cena náhradních dílů
2
Dostupnost náhradních dílů
1
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu?  určitě ano
Autor: Antonín Knížek
Článek publikován se svolením TipCars.com