Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

RECENZE : Octavia II 1,9 TDi 77 kW

 

Značka: Škoda
Model: Octavia
Typ: 1,9 TDI PD
Karoserie: hatchback
Obsah motoru: 1896
Palivo: nafta
Rok výroby: 2007
Typ řazení: manuální
Najeto km při koupi: 6
Najeto km nyní: 26000
Koupen jako: nový
Jak dlouho vůz využívám: 19 měs.
Průměrná spotřeba: 5,1
Poruchy: žádné
Předchozí vozidlo: Škoda Fabia

Po roce znovu zdravím všechny čtenáře a zvláště příznivce značky Škoda. Slíbil jsem, že se za rok ozvu a podělím se o zkušenosti, které jsem získal delším provozem svého auta.
Do dnešního dnem jsem s Octavií komplikace neměl. Jediný problém, který znovu vyběhl je ten divný zvuk, takové písknutí a to po vypnutí motoru. Byl jsem s tím před rokem v servisu. Je to nejaké táhlo, které namazali a písknutí bylo pryč. Ale teď je to znovu. Slíbili mě, že až to bude dělat znovu, tak celou tu součástku vymění. Je to hned pod krytem motoru. To písknutí se projevovalo v servisu když servismen otáčel klíčkem v zapalování (zapnul a vypnul bez nastartování motoru a to vždy písklo). Tak tam znovu zajedu a požádám o výměnu. Co se týče vnitřku, menší povrzávání je slyšet od schránky spolujezdce. Když jedu po kostkách, tak tam něco cvaká. Otevřu schránku, přitlačím úchyty (ramena) schránky a přestane to. Zkusím to říct v servisu, schválně co s tím udělají:). Nic jiného jsem nezpozoroval.

Jinak s motorem (kromě toho hlučnějšího projevu) a celkově s vozem jsem spokojen. Spotřeba klesla. Po městě na to moje drncání (vím že na diesel to nění to pravé ořechové) mi to bere 5,5 a na dálku (když jedu do 100 km/h se dostanu mezi 4,0 až 4,5). Horší je to s dálnicí, tam jedete rychleji a to hned skočí na 5,5 až 6,0l.
Co se týče hlučnějšího projevu motoru, je pravda, že je drsňák :), ale až se zahřeje je to přijatelné a nevadí mi to. Myslím si, že kdyby vyrobce víc vylepšil odhlučnění, nebylo by to tak hrozné.
Po vzhledové stránce jsem s Octávkou spokojen. Nejsem zastánce scifi vzhledu. Líbí se mi auta typu Audi, Volkswagen a samozřejmě Škoda. Tím ale nechci srovnávad Octávií s těmito vozy, prostě jsem si mohl koupit to co se mi líbí a hlavně to na co mám. A vzhled octávky moc nestárne. Nakonec to dokazuje pořád trvající výroba staršího typu Tour. Nová Octavia mě trochu zklamala. Ten předek... no nevím, zadek je o.k., ale to je pouze můj názor. Doufám, že mladoboleslaváci zapracovali na odhlučnění.
Co je hlavní, že ceny jsou nižší (i když mě to může akorát tak naštvat, ale to je žitvot).
Za rok zase uvidím jak mě octávka spolehlivostí překvapí a jak s ní budu spokojen. Zase se ozvu.

Klady Zápory
nízká spotřeba  nedostatečné odhlučnění 
prostornost  horší výhled do zadu 
vzhled   
jízdní vlastnosti   
   

 

Spolehlivost
1
Provozní náklady
1
Cena náhradních dílů
2
Dostupnost náhradních dílů
1
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu?  asi ano
Autor : Viktor
Článek publikován s laskavým svolením serveru TipCars.com