Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

REPORTÁŽ : Britský sraz UK Dubs 2013

OctaviaClub.cz na UK Dubs 2013

Je chladné mlhavé ráno, 9. března léta Páně 2013. Vzduchem poletuje sem tam vločka sněhu.  Z postele do pomalu se probouzejícího městečka jsem vyrazil docela na lehko. Z  trávníků již vyrůstají jarní kytky, ale zima ještě neřekla své poslední slovo a každým krokem mi to připomíná. V mobilním stánku rychlého občerstvení, kterými je Anglie posetá, si dávám silný Earl grey s čerstvým mlékem a prodavač se mne ptá odkud jsem a co tu podnikám. Zapředeme rozhovor, během kterého kolem mne nezvykle často projede auto „žehlící“ silnici. Tak nízko, s grácií a vyvolávající pozornost všech kolemjdoucích. Mám husí kůži, šimrá mě v podbřišku…je to tady!

uk dubs 2013

Nacházím se v Telfordu u dálnice M54, asi 20mil západně od města Birmingham. Krásné, poměrně mladé, město v kraji West Middlands, hrabství Shropsire, vzniklo v roce 1963 v okolí starých uhelných dolů a pomalu zanikajících železáren.  Toto stošedesátitisícové město ale druhý březnový víkend žije něčím jiným, než prací. Koná se zde první jarní VAG (sraz aut koncernu VW) meeting nové sezóny. První, netrpělivě očekávaný, toužebně vyhlížený UK Dubs 2013… a OC bylo u toho.

Sobota 9. 3.

Kolem International centre of Telford jsou strategicky rozmístěny zábrany s reklamou automobilového průmyslu. Všudypřítomné letáky, billboardy a značky upozorňují, že nastávající neděle patří milovníkům velkých kol a nízkých aut koncernu VW. Stojím u zadní brány, kde se sjíždějí první vystavovatelé se svými miláčky a první firmy, které s láskou k těmto autům patří.  Je to paráda. Taková, že ani slovy se nedá popsat, co člověk zažívá při pohledu na krásné stroje. Přijíždí auto od Megsu a chvíli za ním DODO Juice. Tak to má být. Auto může být stokrát krásné, ale pokud „finish“ není dotáhnutý do konce, tady to nikdo neocení… Účastníci přijíždějí o den dřív a připravují svá auta na nedělní show. Celý den budou auta připravovat, leštit a opečovávat, aby neděle byla perfektní. Bude… bude perfektní, protože tam budou oni a člověk se na chvíli může ocitnout ve „svém“ světě a s otevřenou pusou sledovat, co je lidská fantazie a um schopen vytvořit. Vysvitlo sluníčko a člověk měl hned zase o stupeň lepší náladu… bude to paráda. S pár lidmi jsem si popovídal a vyrazil si prohlídnout centrum města. Ta pravá show začne ráno.

uk dubs 2013

Neděle 10.3

Jsem vzhůru již od šesté hodiny. „Sjíždím“ videa z předchozích ročníků a nemůžu se dočkat až vyrazím. Dveře centra se otvírají v 9:00 UK času (10h našeho). Nasnídám se a pomalu vyrazím.

Před centrem je již plné parkoviště klubů a aut, které se dovnitř už nevešly. Je to pochopitelné, hala není nafukovací. Stojí tady opravdu pár luxusních kousků, které by u nás bez problémů vyhrávala poháry jak na běžícím pásu. Majitelé se semnou v pohodě baví a ochotně ukazují cokoli, co chcete ukázat. „Tohle je moje druhé auto“ říká kluk kolem pětadvaceti let s mikrovláknem v ruce. Octavia druhé generace s „Lambo“ koly se leskne po polishi od DODO. Doufám, že pár Oktávek ještě uvidím, říkám si a s přáním hezkého dne a podáním ruky jdu dál… ještě tolik mě toho čeká.

Před pokladnou se začala tvořit fronta, která dosahuje v 9.30 délky asi 250m. Vstupné je 15 liber a pro děti do 14 let zdarma. Na ruku dostanu zelený pásek s nápisy sponzorů a jménem eventu.

Hned u dveří jsem dostal igelitku od Meguiars, s několika testry od vosku po pneu a motor. Celý areál UK Dubs čítá pět výstavních hal a tři venkovní výstavní plochy rozlohy cca 10 fotbalových hřišť. V centru každé plochy jsou vystavená auta a po obvodu stánky zahrnujícími prodej triček, kol, autodoplňků, samolepek a vůbec všeho, co láska k těmto autům zahrnuje.

Byly zde zastoupeny všechny přední světové detailingové firmy. Probíhaly živě ukázky péče o automobily a to vše za líbivých tónů linoucích se z reproduktorů od DJ umístěného v centrální hale výstaviště.

uk dubs 2013

Auto vedle auta, skvost vedle skvostu. Každé mělo svůj osobitý nádech a vnitřní kouzlo, které vás pohltilo okamžitě.

Součástí celé neděle byla i dobročinná akce, které jsem se zúčastnil a přivezl si domů nejen skvělé vzpomínky, ale i pár těch hmotných.

Samozřejmě kdo hledá, najde. Na některých autech byste našli chyby a nedostatky. Občas si říkáte, že tady bych to udělal jinak, něco vám přijde jako kýč, ale když to celé spojíte dohromady, tak vám vyjde skvělý event. Je rozhodnuto… příští rok, bych se rád podíval do UK nejen jako divák, ale ve své Octavii, pod vlajkou našeho klubu…

Autor: Michi

KOMPLETNÍ FOTOGALERII NALEZNETE ZDE >>>>>