Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

REPORTÁŽ : Irsko a Octavie

I za mořem v Irsku jsou Octavie velmi populární. Před jedním ze starých krásných irských  hradů jsme objevili i Octavii se zadním křídlem, takže tuning kvete i zde.

octavia club reportaz irsko

Po celém Irsku jezdí často Octavie jako taxíky, takže se člověk trochu cítí jako v Praze. Nouze o zákazníky je i zde, takže taxikářům často nezbývá než zaparkovat taxi před nějakou z hospod a čekat. Může to být například velmi netradiční hospoda The Church (opravdový kostel), kde mají vevnitř i tradiční varhany. Kdo neumí anglicky může se nechat dovézt do hospody Czech Inn ve čtvrti hospod a barů Temple. Mají tam české pivo, sportovní přenosy na mnoha obrazovkách v češtině a pro řidiče dokonce i čepovanou Kofolu.

octavia club reportaz irsko

octavia club reportaz irsko

octavia club reportaz irsko

Zážitkem v Irsku  je jízda vlevo autem z půjčovny. Na letišti je půjčoven hned několik, doporučujeme rezervaci předem, třeba přes Avis.  Musíte se smířit s trochu ošlehaným levým zrcátkem od větví po straně silnice, omláceným levým kolem od obrubníků a velký pozor dávat na kruhových objezdech, kde se najíždí doleva a nikoli doprava. Také křižovatka tvaru T je někdy problém. Když odbočujete  a nikde nic nejede často jste rovnou ve špatném pruhu. Také při pohledu do zpětného zrcátka na stropě auta zjistíte, že tam vpravo zrcátko není, protože je vlevo. A to nemluvím o řazení levou rukou. Pro bezpečnou jízdu doporučujeme nějakou pěknou asistentku, která bude ve střehu a bude řidiče hlídat a upozorňovat na chyby, nebezpečí a životu nebezpečnou jízdu vpravo. 

Pokud byste se chtěli v Irsku usadit, doporučujeme koupit si Škodovku u dealera Pilsen Auto. Sám název je "ryze" český :)

octavia club reportaz irsko

octavia club reportaz irsko

Pro milovníky whiskey doporučujeme návštěvu města Middleton, asi 200 km na jih od Dublinu, kde je muzeum Jameson v budově bývalé palírny s opravdu zajímavými starými vozy, které dříve whiskey rozváželi. Škodovky to prý nebyly.  Na závěr Vám dají whiskey i ochutnat s tím, že se pije samotná, s ledem a kupodivu i se Spritem nebo brusinkovým (cranberries) džusem.

octavia club reportaz irsko

octavia club reportaz irsko

octavia club reportaz irsko

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZDE >>>>>

Autor : Richard

Máte i vy nějaké fotky a krátký zážitek ze světa, kde jste potkali vozy Škoda Octavia? Rádi váš článek uveřejníme. Stačí jej poslat a vittorio (zavináč) octaviaclub.cz