Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Reportáž : Mercedes-Benz Museum Stuttgart

Naše vánoční putování po Stuttgartu zahrnovalo i návštěvu Mercedes-Benz Musea a také Porsche Musea - pár dojmů a fotogalerii naleznete ZDE >>>>>

Muzeum značky Mercedes-Benz je větší, aby také ne, když portfolio značky od samotných začátků je násobně větší. Expozice jsou tedy plné i krásných autobusů, kamionů, vozů záchranky nebo hasičů apod.

První rozdíl : zatímco v Porsche Museu směřujete nahoru, v muzeu Mercedesu vás vyveze výtah do nejvyššího patra moderní budovy a vy pomalu scházíte expozicemi zpět dolů.

Vstupné a otevírací doba je stejná jako u Porsche : Pondělky zavřeno, ostatní dny otevřeno, cena na internetu je uvedena 10 Eur pro dospělé a 5 Eur pro děti. Bohužel vstupenku jsme si nenechali, ale mám pocit, že jsme platili 8 Eur jako u Porsche. Ruku do ohně za to ale nedám. Rozhodně se však ale podívejte, zda v daný den nehraje domácí zápas fotbalový team VfB Stuttgart, který s muzeem sousedí. Nemuseli byste totiž tak lehko zaparkovat a dostat se k muzeu (samozřejmě, pokud plánujete odpolední návštěvu).

Expozice má několik pater a mezi nimi jsou ještě vložené speciální expozice. Více vám asi řeknou fotografie, kterých jsme mohli pořídit i 1000 a stejně by to asi nestačilo. Začnete tedy od představení zakladatelů a postupně s milníky historie automobilky sestupujete budovou. Vždy při přechodu z patra do patra jsou cesty lemovány texty a fotografiemi propojující světové dějiny dané doby s dějinami značky ve stejný moment. Pokud se budete chtít vším pročíst, rezervujte si tak 5-6 hodin ... My jsme věnovali muzeu hodiny tři a opravdu jsme nestihli číst vše, čekal nás totiž ještě přesun do francouzského Strasbourgu, který za návštěvu také stojí, pokud budete v okolí Stuttgartu.

Více už vás asi povídáním nemá cenu zdržovat a tak závěrem musíme zhodnotit, že u Mercedesu se nám líbilo o něco více než u Porsche. Rozhodně tedy doporučujeme jít nejdříve k Porsche a pak až k Mercedesu. Opačně by mohlo hrozit zklamání z objemu informací a vystavených exponátů. Je to samozřejmě dáno zaměřením automobilky, o kterém jsme psali o něco výše. Porsche Museum rozhodně stojí za návštěvu také.