Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Reportáž : Porsche Museum Stuttgart

V čase předvánočním se vždycky vydáváme do Německa na trhy a nasátí atmosféry. Letos padl výběr na Stuttgart a tak jsme si nemohli nechat ujít i Porsche Museum.

Vzhledem k tomu, že jsme se vydali do muzea v pátek dopoledne, měli jsme výhodu v menším počtu návštěvníků, než určitě bývá během sobot a nedělí. Díky tomu jsme se nemuseli nikde tlačit a viděli na všechny vystavené exponáty skvěle.

Několik důležitých informací:
Adresa : Porscheplatz 1, Stuttgart
Vstupenky : dospělí 8 Eur, děti 4 Eura a parkování je také myslím za 4 Eura.
V pondělí je muzeum zavřené.

Fotky asi budou hovořit za vše, ale pár vět vám samozřejmě o muzeu napíšeme.

Samotný příjezd k muzeu je zajímavý: při cestě z města sjedete do výrobní čtvrti, která se tak trochu podobá areálu Škodovky v Boleslavi, tam kde je situován ŠKODA Motorsport. Menší cihlové domy a mezi nimi novější "kostky". Cedule vás navedou až na náměstí před muzeem, které tvoří kruhový objezd, uprostřed nějž se tyčí 3 sloupy a na nich jsou 3 různé generace modelu 911. Parkoviště najdete hned pod muzeem, z něj se dostanete klasicky výtahem do vstupní haly s obchodem, kavárnou a kasami.

Po zaplacení vstupenky naskočíte na jezdící schody a ty vás vyvezou k začátku expozice. Muzeum pak dále procházíte směrem vzhůru a s vámi jde i postupná historie automobilky a vývoj jednotlivých modelů. začínáte tedy od nejstarších počinů Ferdinanda Porsche a dostanete se až do nejvyššího místa, kde jsou poslední modely 911 a 718 Boxster.

Pokud si chcete vše detailně přečíst a prozkoumat, doporučuji si vyhradit tak 3 hodiny a možná více. Pokud s sebou máte děti a drahé polovičky, dají vám maximálně 2 hodinky :)

Jelikož se ve Stuttgartu nachází i Mercedes-Benz Museum, nemohli jsme jej vynechat. Pár slov a fotogalerie i k tomuto muzeu se na našich stránkách objeví co nevidět.