Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

ŠKODA dnes vyrobila již půlmiliontý vůz Octavia 3

ŠKODA dnes vyrobila 500.000. vůz ŠKODA Octavia třetí generace. Jubilejní bílá Octavia GreenLine sjela z linky v hlavním výrobním závodě ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Třetí generace modelu Octavia, uvedená na trh na počátku roku 2013, je třída sama pro sebe. Její kvality dokazuje i úspěch na trzích. V západní Evropě v prvních 11 měsících letošního roku vzrostl meziročně prodej tohoto modelu přibližně o čtvrtinu.

„Půlmilion vyrobených Octavií za méně než dva roky potvrzuje úspěšnost vozu na mezinárodních trzích. Jako ‚srdce značky’ je ŠKODA Octavia ústředním pilířem naší Růstové strategie. V následujících letech chceme dále růst a Octavií i celou atraktivní modelovou paletou značky ŠKODA nadchnout nové skupiny zákazníků,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu.

Třetí generace modelu Octavia určuje měřítka ve své třídě a je největší, nepraktičtější, nejkomfortnější, nejlehčí a nejekologičtější model Octavia všech dob. Řada Octavia je navíc všestrannější než kdykoli předtím. Modely ŠKODA Octavia i ŠKODA Octavia Combi jsou dodávány s pohonem předních nebo všech kol. ŠKODA Octavia RS je nejrychlejší sériovou Octavií všech dob. ŠKODA Octavia GreenLine, mimořádně šetrná k životnímu prostředí, si řekne o pouhé 3,2 litry nafty na 100 kilometrů (emise CO2: 85 g/km). V roce 2014 debutovala ŠKODA Octavia G-TEC, schopná provozu na benzin nebo zemní plyn, i ŠKODA Octavia Scout, všestranný vůz s offroadovými kvalitami. Kromě toho je v Evropě nabízena i exkluzivní ŠKODA Octavia L&K.

ŠKODA Octavia je díky široké paletě provedení a vynikajícím vlastnostem úspěšná u zákazníků. V západní Evropě v prvních 11 měsících letošního roku vzrostl meziročně prodej tohoto modelu o 24,7 procent a na mnoha trzích bylo dosaženo nových prodejních rekordů. Tento model je navíc jedním z nejvíce oceňovaných vozů ve své třídě a vyhrál v řadě srovnávacích testů.

Ve střední Evropě vzrostly dodávky modelu Octavia zákazníkům v dosavadním průběhu roku o více než 20 procent. V České republice, Maďarsku, Estonsku, Finsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Bosně-Hercegovině a na Islandu se Octavia v prvních jedenácti měsících stala nejprodávanějším novým vozem.

ŠKODA Octavia se vedle České republiky vyrábí také v Číně, Rusku, Indii, na Ukrajině a v Kazachstánu. Čína, jakožto největší trh značky ŠKODA, má velmi důležitou roli. V polovině roku 2014 byla nová ŠKODA Octavia uvedena na čínský trh. S úspěchem: V listopadu 2014 vzrostl prodej tohoto modelů na čínském trhu o 112,4 procent.

Octavia je nejdůležitějším modelem v rámci mezinárodní Růstové strategie společnosti ŠKODA AUTO a hlavní hnací silou největší produktové ofenzívy v historii automobilky. V následujících letech chce automobilka zvýšit své celosvětové prodeje nejméně na 1,5 milionu vozů ročně.

Octavia symbolizuje razantní rozmach značky v uplynulých dvou desetiletích více než kterýkoli jiný vůz. S uvedením tohoto modelu na trh v roce 1996 je spojen vzestup společnosti do pozice mezinárodně aktivní značky, zastoupené na více než 100 trzích celého světa. Od roku 1996 byly do konce listopadu zákazníkům na celém světě dodány 4,46 milionů vozů řady Octavia. To představuje zhruba 40 procent celkového odbytu značky v uvedeném období.

FOTOGALERIE TŘETÍ GENERACE OCTAVIE ZDE >>>>>