Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

ŠKODA Economy Run 2015 - Termín vyhlášen

Loňský 33.ročník byl pro OctaviaClub velmi úspěšný. Kategorii Média/VIP jsme za redakci vyhráli, další členové se umístili na výborných pozicích. Letos se chystáme za redakci nasadit dva vozy, které ze tří možných to budou, však ještě nesdělíme. Více o loňské akci se dozvíte ZDE >>>>>

logo skoda economy run

34. ročník soutěže ŠKODA Economy Run se uskuteční v sobotu 19.9.2015. Soutěž bude opět jednodenní, dvouetapová.

Pořadatelem soutěže jsou ŠKODA Auto a.s. a ÚAMK Automotoklub ŠkodaMladá Boleslav. Zázemí poskytne ŠKODA Service Training Centre a o technickou stránku soutěže se budou starat mechanici ze Servisních služeb ŠKODA Auto.

Pro letošní rok pořadatelé využili zkušeností z minulého ročníku (ve kterém ověřili možnost měření spotřebovaného paliva přímo z hodnot poskytovaných palubním počítačem) pro změnu metodiky měření, která přesnost naměřených hodnot posune na dosud nejvyšší úroveň.

Nejpřesnější způsob měření spotřeby paliva je pomocí přídavné nádržky napojené na palivovou soustavu. Tento způsob však v soutěži, ve které se účastní vozy z běžného provozu, není možný. Díky novému způsobu měření je však možné vytvořit jakousi "Virtuální přídavnou nádržku" dotankováním přesně změřeného množství paliva před soutěží. Po soutěži se pak z palubního počítače zjistí pouze rozdíl vůči výchozímu stavu (před dotankováním). Testy ukazují, že přesnost se zvýší až 10x, v ideálním případě pak může dosáhnout sta procent - pokud bude během soutěže spotřebováno právě tolik paliva, kolik se před soutěží dotankovalo.

OFICIÁLNÍ STRÁNKA ZÁVODU ŠKODA ECONOMY RUN 2015, NA KTERÉM NAJDETE TAKÉ PŘIHLÁŠKU KE STAŽENÍ >>>>>