Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Škoda Euro Trek 2016 - 21 Scoutů v Transylvánii - 2.díl

 

Světově proslulá silnice Transfagarasa, která je jednou z nejpozoruhodnějších cest na planetě, je nedaleko. Ale jak byste očekávali od této výpravy, nepojedeme po klasických cestách. Scouty proto opouštějí asfalt a vydávají se po opuštěných prašných cestách. Komfortní combíky se velmi rychle mění na zdatné zdolávače terénu díky elektronicky řízenému pohonu všech kol. Ten během několika tisícin sekundy rozděluje výkon na všechna čtyři kola v závislosti na situaci. Při jízdě po polních cestách, kamenech a štěrku jsme ocenili i ochranné prvky chránící motor, brzdové i palivové potrubí před poškozením.

Prašné cestě jedeme na další zastávku a čeká nás poměrně strmé stoupání, která nenabízí přílišnou přilnavost i díky předchozímu dešti. Díky pohonu všech kol překonávají Scouty tento problém s lehkostí. Fontány bahna se valí na přední kapotu a čelní sklo. Díky plastovému lemování výlisky, zůstává karoserie i přes značné křoví a houští bez úhony. Po několika kilometrech dává Octavia Scout hrdě na odiv své nové válečné barvy: "Off-road Hnědá". Tuhle barvu si musíte zasloužit. Poté se kolona najednou ocitne před zdánlivě nepřekonatelnou překážkou: do cesty se postavila řeka, která se vine malebnou krajinou. Ale díky o 40 mm vyšší světlé výšce vozidel se Octavie Scout sebevědomě vydávají přes vodu.

Divoký západ začíná na druhé straně: ve středu rumunské roviny, náhle spatřujeme americkou farmu s názvem - "Maggie Ranch". Americký majitel tohoto hotelu přinesl malý kousek Pennsylvanie do Transylvánie. Hotel je vítanou příležitostí pro kovboje skupiny Škoda Euro Trek k odpočinku po celodenní jízdě.


Barové stoličky jako westernová sedla s hovězí kůží v saloonu a bizoní lebky na zdi vás přenesou do filmů s Johnem Waynem. Ti, kteří cestují na čtyřech kopytech, namísto pohonu všech kol, mohou ustájit své věrné společníky a zároveň si dopřát relaxaci v bazénu. Cena za toto luxusní prostředí: okolo 50 eur za noc ve dvoulůžkovém pokoji. Cizinci se rychle stávají přáteli. Ale skupina ŠKODA Euro Trek musí za úsvitu vyrazit za novým dobrodružstvím.

Cesta pak ubíhá významně rychlejší: ŠKODA Euro Trek vyrazí do delty Dunaje, kde se druhá nejdelší řeka v Evropš vlévá do Černého moře. Na cestě k městu Tulcea, která se skládá převážně z polních cest, může Octavia Scout jet vyšší rychlostí. Den čísla dva je u konce a kolona se dostává do města Dunavăţu de Jos. Zde se účastníci přesunou z aut do motorových člunů a prozkoumají obrovské ústí řeky - krása krajiny v nich zanechá trvalý dojem. Poslední den opět posílá týmy na cestu časem. Trasa dlouhá 150 kilometrů vede ke zřícenině pevnosti Enisala, která je posazena vysoko nad životně důležitými vodních cestami. V dřívějších stoletích byla používána ke kontrole námořní dopravy. Dnes si zde můžete užívat fantastický výhled na deltu Dunaje.

V průběhu posledních tří dní ujely všechny Scouty dohromady necelých 21 000 kilometrů.

O něco později je kolona ŠKODA Euro Trek v cílové rovince. Dobrodružství končí na letišti ve městě Constanta. Připisujeme si také jedno velké plus, a sice že pouze jedna pneumatika byla při expedici poškozena. Nezapomenutelný zážitek v každém směru pro všechny účastníky.

Video:

Zdroj: Škoda Storyboard
Fotografie: Škoda, motorvison YT kanál, automagazin.at, automobil-produktion.de, autovideo.net, autozeintung.de, extratouch.de, n-tv.de,  motorblock.at, gazelle-magazin.de