Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Škoda Octavia Cup 2016 - Kalendář a informace

Světlo světa spatřil poslední informační bulletin v roce 2015 s názvem „Informace pro jezdce a týmy OC 3“. Škoda Octavia Cup třetí generace tak má svou konkrétní podobu, a to včetně kalendáře, formátu závodního víkendu, či tzv. prize money.

Hned na začátku bulletinu je velmi důležitá informace pro všechny zájemce. Škoda Octavia Cup bude minimálně čtyřletým projektem. Důležitým faktem je také to, že promotér plánuje v průběhu roku 2016 pokračovat na vývoji vozu pro prudce se rozvíjející kategorii TCR.

Kalendář sice ještě není definitivně schválen a promotér si vyhrazuje právo na změny, nicméně v současnosti nabízí pět závodních víkendů na území čtyř států. Škoda Octavia se tak dostane rovnou na dvě tratě mistrovství světa Formule 1.

Rozpis závodů:
28. - 30 4.2016 - Hungaroring, Maďarsko
17. – 19. 6.2016 - Autodrom Most
15. - 16. 7.2016 - RedBull Ring, Rakousko.
19. - 21. 8.2016 - Slovakia Ringu, Slovensko
9. - 11. 9.2016 - Automotodrom Brno.

V rámci každého závodního víkendu je pak garantovaný třicetiminutový volný trénink a třicetiminutová kvalifikace. Všechny závody Škoda Octavia Cupu se pojedou samostatně a v rámci každého závodního víkendu čekají na jezdce dvě závodní jízdy na cca 60 km. Bodování proběhne tzv. FIA bodovacím systémem známém např. z Formule 1.

Podpora jezdců Škoda Octavia Cup je velice důležitá a promotér z tohoto důvodu připravil následující systém rozdělování tzv. prize money. Vítěz závodního víkendu obdrží finanční prémii 30 000 Kč, druhý v pořadí 21 000 Kč a třetí 18 000 Kč. Podobně jako bodovací systém, i systém prize money ohodnotí 10 nejlepších. V rámci závodního víkendu rozdělí promotér celkem 100 000 Kč! Vítěz pole position z každého závodního víkendu navíc získá luxusní hodinky společnosti KOSCOM.

Důležitým prvkem úspěšného šampionátu je také mediální podpora. Škoda Octavia Cup bude mít 25 minutovou reportáž z každého závodního víkendu na televizi Nova Sport 1 i 2. Dále jsou v jednání také pravidelné reportáže na obrazovkách TV Fanda a ve Světě motorů na  ČT Sport. Škoda Octavia Cup se také dostane do tištěných médií, a to např. do časopisů Faster a Svět motorů, či do denního tisku Deníky Bohemia, MF Dnes, a další. Samozřejmostí jsou oficiální internetové stránky, či profil na Facebooku.

V bulletinu naleznete taktéž důležité informace týkající se startovného a poplatků. Startovné na celou sezónu Škoda Octavia Cupu bylo stanoveno na 100 000 Kč. Na každém závodním víkendu budou k dispozici náhradní díly, včetně pneuservisu Pirelli. Na jeden závodní víkend je povoleno 6 kusů nových pneumatik.

Podobně jako v mnohých dalších šampionátech, i v rámci Škoda Octavia Cupu proběhne oficiální předsezónní test. Ten bude na programu 7.4. 2016 v Mostě. Během testu proběhne sezónní technická přejímka, foto + video portréty jezdců a především pak testování s časomírou. Nejzazší termín pro objednání vozu na předsezónní test je 29. 1. 2016.

Škoda Octavia Cup nezapomíná ani na mladé talenty. Promotér ve spolupráci se sponzory a AUTOKLUBEM ČR zajistí projekt auta JUNIOR. Díky tomuto programu získávají šanci talentovaní mladí jezdci, kteří uspějí v připravovaném náboru promotéra.

Mnohem více informací pak naleznete v samotném bulletinu: CZ verze

ZDROJ : www.octaviacup.cz