ŠKODA Octavia G-TEC opět v prodeji a s novým agregátem

Toužíte jezdit ekologicky, úsporně ale zároveň chcete domácí Octavii? V tuto chvíli stále existuje pouze jediná možnost, a to ŠKODA Octavia G-TEC. Inovovanému modelu jsme se v článcích již věnovali, ale nešel objednat. V tuto chvíli se situace změnila, objednat jej již lze a právě proto se podíváme na nový agregát 1.5 TSI společně se základní výbavou se kterou Octavia spalující CNG přijíždí.

ŠKODA Octavia G-TEC

Nový agregát 1.5 TSI

Škoda Octavia G-Tec je na trhu již nějakou dobu, v rámci faceliftu prodělala řadu změn, ovšem ta nejdůležitější se udála až letos, navíc pod kapotou. Vlivem nových emisních pravidel byl původní agregát 1.4 TSI nahrazen novým o objemu 1.5 TSI s výkonem 96 kW. G-TEC se tak nejvýkonnějším, než kdy předtím byl. Agregát je nyní k dostání pouze se 7-stupňovou automatickou převodovkou DSG, manuální skříň se objeví později.

Větší nádrž na plyn

Do inovovaného G-TECU se vejde také víc plynu a dojede až 480 km. Místo dvojice ocelových tlakových nádob dostal trojici o objemu 17,7 kilogramu CNG. Nádrže jsou ve vozidle umístěny takto:

  • 1x ocelová nádrž před zadní nápravou,
  • 2x kompozitová nádrž pod zavazadelníkem.

3 úrovně výbav pro Octavii G-Tec

Octavii na CNG můžete mít ve třech úrovních výbav (Active, Ambition, Style). Základ v podobě Active startuje na 588.900,- Kč. Za své peníze dostanete 16" ocelová kola s originálními kryty kol, infotainment Swing (6,5"dotykový displej), centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, elektrické ovládání předních oken, manuální klimatizaci a 7x airbag.

ŠKODA Octavia G-TEC

Zdá-li se vám Active příliš chudý, můžete si připlatit za výbavu Ambition, která začíná na 648.900,- Kč. Výbavu rozšiřují hliníková kola, kožený volant, přední mlhovky, tempomat, zadní parkovací asistent a elektricky ovládaná zadní okna místo "švihadel".

Pokud to ještě není dost a sáhnete-li hlouběji do kapsy, můžete mít výbavu Style. Cena činí 708.900,- Kč. V "plné" výbavě se můžete těšit z multifunkčního volantu, LED předních světlometů, světelného a dešťového senzoru, automatické klimatizace, bezklíčového odemykání (KESSY), vyhřívaných předních sedadel, parkovacího asistentu (vpředu a vzadu) nebo infotainmentu Bolero (8" dotykový displej).