Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

ŠKODA Octavia získala ekologické ocenění v Číně

Vysoké ocenění pro model ŠKODA Octavia v Číně: za své vysoké ekologické standardy získal bestseller značky ŠKODA zlatou medaili v náročném hodnocení Eco-Star Assessment Programme (C-ECAP). Ocenění v rámci prvního ročníku C-ECAP je dalším dokladem kvality modelu ŠKODA Octavia. ​Hodnoceným vozem byla ŠKODA Octavia 1,4 TSI s automatickou dvouspojkovou převodovkou (DSG). Hodnotitele přesvědčily hodnoty spotřeby a emisí, stejně jako špičkové výsledky v oblasti kvality vzduchu uvnitř vozu a vnitřní hlučnosti. Bonusové body získala ŠKODA Octavia také za dobrou recyklovatelnost materiálů používaných při výrobě: 85 procent materiálů lze na konci životního cyklu opět použít. Mimořádného ocenění se navíc dočkal i efektivní výrobní systém čínského závodu společnosti SAIC Volkswagen, kde se model Octavia vyrábí.

skoda octavia cina

Za program C-ECAP odpovídá Čínské centrum automobilové techniky a výzkumu. Základními parametry přísného hodnocení jsou zejména spotřeba paliva a emise, kvalita vzduchu a hlučnost v interiéru a recyklovatelnost materiálů použitých při výrobě.

Octavia je nejprodávanějším modelem značky ŠKODA v Číně. Aktuální, již třetí generace tohoto modelu, byla na čínský trh uvedena v květnu roku 2014. Od ledna do listopadu 2015 bylo na čínský trh dodáno 137.600 vozů ŠKODA Octavia. V porovnání s odpovídajícím období minulého roku to představuje nárůst o 35,2 procent.

Zdroj : ŠKODA