Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

TIP : Kryty na klíče Octavií

Na Ebayi nebo AliExpressu můžete sehnat spoustu druhů krytů na klíče od vaší Octavie. Na pár jsme se podívali detailněji.

Vesměs na těchto serverech narazíte na 3 typy krytů:
- silikonové kryty
- "kožené" kryty
- pevnější plastové kryty lakované

Narazit můžete na různé stupně kvality a také různé ceny. Nejlevnější silikonový nás přišel i s poštovným na 45 Kč, nejdražší plastový pevný s imitací karbonových vláken pak stojí necelou tisícovku...

Objednali jsme pro trojkovou Octavii 2 typy silikonových krytů - černý pevnější se vzorem a červenou linkou a obyčejný červený - které nám přišly jako nejobvyklejší nákupní varianta.

Pro dvojkovou Octavii používáme už cca 2 roky originální kryt Škoda v bílé barvě, který nám ale dělal problém nalepit tak, aby na sebe obě poloviny krásně dosedly. Kryt je odolný, už samozřejmě lehce poškrábaný, ale vypadá pořád dobře. Na jeho rohu se nám podařilo díky špatnému nalepení odlomit růžek, ale jinak je vše OK. Cenově tehdy vycházel na nějakých 350 Kč na bazos.cz a snad byl určen pro Citigo, pokud nás paměť neklame. Můžeme jej vřele doporučit, ale samozřejmě pozor při lepení. Otázkou je, zda se dá ještě sehnat.
kryt klice original skoda

Silikonové kryty pro trojkovou Octavii dorazily z Číny po nějakých 3 týdnech, což je standard. První jsme vyzkoušeli pevnější černý s červenou linkou. Vzhledem k tomu, že je zima a často jsme tedy nasedali do vozu s rukavicemi, přišli jsme na první problém. V případě, že nemáte systém KESSY, tak vám bude vystřelování klíče dělat docela problém. Tlačítko na vystřelení je v mohutnějším kryty dosti utopené a rukavice tomu moc nepřidají. Tedy je to varianta na léto, ale i tak musíte vyvinout větší úsilí k vystřelení. Jeho druhou nevýhodou, tedy alespoň pro černou variantu, je olepování veškerým prachem a "bincem", který máte například v kapsách. Po chvíli tak vypadá klíč docela nevábně. Tento kryt bychom tedy moc nedoporučovali. Vydržel nám na klíčích týden a hned jsme skočili po druhém dorazivším.

Červený levnější a tenčí kryt je o mnoho praktičtější. Tlačítko vystřelování není tak utopené, nebudete tedy mít problém ani v rukavicích. Díky lesklejšímu povrchu se pak na něj také nelepí tolik prachu a nečistot. Samozřejmě tenčí vrstva silikonu znamená snadnější odchlipování krytu od klíče, především když jej někde lovíte v kapse.

Na fotografiích pod článkem najdete výběr typů, které nás zaujaly. Žlutý tygrovaný je opravdu úlet, na druhou stranu hnědý s logem VW hlásá, že je z pravé kůže a vypadá na fotkách luxusně - cena je kolem 1 100 Kč.

Máte vy nějakou zkušenost s dalšími kryty na klíče? Podělte se s námi na diskuzním fóru.
DISKUZE ZDE >>>>>