Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Tři nepostradatelní a užiteční pomocníci do garáže

Údržba automobilu si žádá důslednost a také spolehlivé vybavení, které práci v dílně nebo garáži značně usnadní a ušetří vám spoustu času. My jsme pro vás vybrali tři užitečné pomocníky, které jsou při běžné údržbě a opravách auta nepostradatelné. Bude autokompresor,hydraulický hever nebo další vybavení užitečné i vám?

1.     Autokompresor

Běžným vybavením každé garáže by měl být spolehlivý autokompresor. Pro běžnou potřebu není zapotřebí pořizovat si nějaký profesionální autokompresor, stačí běžně dostupné vybavení, které bude bez problémů plnit svou funkci. Pomocí autokompresoru lze snadno dohustit pneumatiky na vozidle, ale stejně tak je možné použit jej k dohuštění jízdního kola a podobně, takže o jeho využití není pochyb.

Nutno si uvědomit, že nahuštění pneumatik je třeba pravidelně kontrolovat. V ideálním případě si můžete zvolit nějaký interval, nebo pneumatiky kontrolovat vždy při mytí vozidla a podobně. Stejně tak je na místě kontrola dostatečného nahuštění po delší jízdě. V opačném případě nejen dochází k jejich předčasnému a nerovnoměrnému opotřebení, ale navíc dochází k ohrožení bezpečnosti při jízdě.

2.     Hydraulický hever

Výměna kola někde po cestě rozhodně není příjemnou záležitostí, ale díky povinné výbavě a heveru se jistě dá zvládnout. Pravdou však je, že takový hever je určen spíše pro provizorní použití, nikoli k časté manipulaci při opravách vozidla.

Proč si tedy neulehčit práci při běžných opravách vašeho vozidla? K tomu jsou určeny moderní hydraulické hevery, které umožňují mnohem snazší a rychlejší obsluhu. Jejich používání je navíc mnohem bezpečnější, proto by hydraulický hever neměl chybět v žádné garáži nebo dílně.

3.     Nezbytné doplňky pro provoz

Co dalšího je vhodné mít kdykoli k dispozici? Jednou z věcí, bez které bychom se raději obešli, jsou rozhodně startovací kabely. Lepší je však mít je připraveny a nemuset je použít, než v nejméně vhodnou chvíli zjistit, že startovací kabely, které jste v dobré víře někomu půjčili, jsou nenávratně ztraceny. A podobně je tomu i v případě tažného lana, které se někdy může přece jenom přetrhnout, takže proč se nepojistit a nebýt připraven na nenadálé situace?

Stranou pozornosti by neměl zůstat ani užitečný alkoholtester, díky němuž budete mít vždy jistotu, zda můžete bez obav vyjet a zda neohrozíte svou bezpečnost. Z hlediska opravdu bezpečné jízdy jsou užitečné také praktické pneuměřiče.

Komerční prezentace