Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Unikátní kupé z učiliště ŠKODA AUTO.

Žáci Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO staví vůz svých snů, objeví se na Wörthersee?

Kompaktní třídveřové kupé s dlouhou skleněnou střechou je již třetím učňovským konceptem. Před časem představil mladý tým aktuální stav svého projektu členům představenstva.

Již několik měsíců pracuje tým 27 žáků Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi za pomoci svých pedagogů na unikátní studii třetího učňovského vozu ŠKODA. Projekt, za který odpovídá ŠKODA Akademie, podporují oblasti Technického vývoje, Designu a Výroby. Hotová studie vozu bude veřejnosti představena v květnu. Do té doby získá automobil i své jméno.

Žákovský projekt bude ve společnosti ŠKODA AUTO realizován již potřetí. Před časem se s aktuálním stavem projektu seznámil předseda představenstva Bernhard Maier a členové představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus, za oblast personalistiky Bohdan Wojnar a další experti z odborných útvarů společnosti. „Je skvělé vidět, s jakou angažovaností a s jakou vášní se naši žáci pustili do práce,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast personalistiky Bohdan Wojnar. „Se třetím učňovským vozem vzniká další emocionální studie. Také tento koncept bude mimořádným automobilem,“ říká přesvědčivě Bohdan Wojnar. „Stejně jako jeho předchůdci prokáže, jak vysoké je technické a řemeslné know-how žáků našeho učiliště."

Cílem projektu je podpořit kreativitu a odbornou kompetenci žáků odborného učiliště a umožnit jim vnést do vozu své nadšení a vlastní myšlenky. Nový učňovský vůz přichází se svébytným konceptem: bude mít karoserii kupé se dvěma prodlouženými dveřmi. Linii vozu opticky prodlouží dvoubarevné červenočerné lakování a dlouhá prosklená střecha. S aktuálním konceptem pokračuje ŠKODA v nové tradici: V roce 2014 vznikl ultra kompaktní kabriolet CitiJet na bázi modelu ŠKODA Citigo, v roce 2015 následoval pickup FUNStar, využívající techniku modelu ŠKODA Fabia.

„Zpočátku jsme nevěděli, jak zajímavý tento úkol bude,“ říká Daniel Voce, člen týmu, složeného z pěti dívek a 22 mladých mužů. „Provádíme vývoj ve všech oblastech automobilu,“ raduje se Voce. Vedoucí týmu Zdeněk Stanke vysvětluje: „Jsem na svůj tým hrdý. Děláme pokroky, protože všichni podávají maximální výkon. Chtěl bych zdůraznit, že naši žáci musí práci na projektu sladit se svými školními povinnostmi.“

Přiveze ŠKODA tento vůz na svůj stánek do Wörthersee? Určitě by to byl velmi zajímavý kousek celé akce.