Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Užitečné rady a tipy pro skladování pneumatik

Správným skladováním lze výrazně prodloužit životnost pneumatik. Podívejte se tedy na následující tipy, díky nimž uskladníte pneumatiky bezpečně! V první řadě si však uvědomte, že rozhodně není vhodné dát pneumatiky jen tak bez rozmyslu do garáže nebo na zahradu, kde jim škodí například sluneční záření. Může tím dojít k nevratnému poškození pneumatik, přitom je poměrně jednoduché tomu předejít.

1.     Pneumatiky omyjte

Předtím, než pneumatiky uložíte na příslušné místo, věnujte pozornost jejich omytí. Není samozřejmě nutné pneumatiky nějak důkladně drhnout, pouze je omýt proudem vody nebo zlehka otřít mokrým hadrem. Díky tomu vám budou pneumatiky sloužit o poznání déle.

2.     Nezapomeňte na značení

Rozhodně věnujte chvilku času důkladnému označení pneumatik. Stačí klasické zkratky PP, LP, PZ a LZ, tedy pravá přední, levá přední, pravá zadní a levá zadní. Díky tomu budete mít při další výměně pneumatik dokonalý přehled a navíc budete moci jednotlivé pozice změnit, aby se životnost pneumatik ještě prodloužila.

3.     Připravte místo určené ke skladování

Čeho je třeba se vyvarovat? Rozhodně vlhkosti, slunečního záření, chemických látek, vysokých teplot a zdrojů tepla. V opačném případě může docházet k nežádoucím chemickým reakcím. Nutné je tedy předejít tomu, aby se pneumatiky nacházely příliš blízko topení, elektromotorů, ředidel, syntetických barev a podobně.

4.     Pneumatiky uložte ve správné poloze

Konkrétní způsob uložení se odvíjí od toho, zda se jedná o samotné pneumatiky, nebo i kola. Ideální je postavit samotné pláště do vertikální polohy. Praktický je rovněž stojan, který je tvořen kovovou konstrukcí. Jiné zacházení si zaslouží kola s pneumatikami, která je možné uskladnit ve sloupci, případně je zavěsit na tyč vedoucí středem ráfku. Vhodné je pneumatiky oddělit, třeba za pomocí obyčejného kartonu.

5.     Jednou za čas pneumatiky zkontrolujte

Určitě se vyplatí čas od času pneumatiky zkontrolovat, případně je jednou za měsíc přeskládat, nebo alespoň pootočit, což se opět pozitivně projeví na jejich životnosti.

Velkosklad má svá specifika

Jestliže nemáte k dispozici garáž nebo sklep, kam by se pneumatiky bez problémů vešly, potom se nabízí možnost jejich uložení ve velkoskladu. Zde se pneumatiky na osobní automobily většinou skládají do takzvaných stromečků. Větší pneumatiky se ukládají ve speciálních klecích na výšku.

A jak najít pneuservis v Brně, Praze nebo jinde, kde vaše auto přezují bez otálení a s profesionálním přístupem? Díky široké konkurenci rozhodně neplatí, že kvalitní služby musí být drahé. Pro ilustraci se můžete podívat na http://www.autoservis-azm.cz/pneuservis-brno, kde cena za přezutí činí pouhých 130 korun.