Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

VIDEO : Octavia Capuccino by chjetjov

Tohle auto zná každý, kdo někdy dorazil na velký Octavia Sraz, který pořádáme. Vojta natočil krátké video a také sepsal pár vět, jelikož mu do emailu posíláte spoustu dotazů :

Často se mě ptáte, jaké úpravy jsem provedl na své Octávce, aby vypadala tak jako na videu. Stěžejní je podvozek, v mém případě od značky AP. Ten ale v základním provedení umožňuje snížení jen 70mm na přední i zadní nápravě. To mi přišlo málo a tak jsem objednal přímo od AP kratší pružiny o cca 20mm. To už bylo lepší, ale předek mi moc nepružil, bylo cítit, že jen skáču po dorazech. Zjistil jsem, že nad dorazem je ještě jeden malinký ve tvaru písmene T nasazený na pístnici. Po jeho vyndání auto kleslo na výsledných -95mm na přední nápravě a bylo o poznání komfortnější. Zadek jsem vyřešil nahrazením štelovacího uložení pružiny za to originální, které je o cca 15mm nižší. Ve výsledku tedy snížení o zhruba 95mm na obou nápravách. Na přední nápravě jsem tak měl od středu kol k blatníku 30,5cm. Plechový kryt motoru pak byl cca 4cm od země. Stabilizátory i kosti na přední nápravě zůstaly sériové, nebylo třeba nic měnit. Při tomto snížení už ale počítejte, že pokud vezmete díru, nebo říznete levotočivou zatáčku, začnete brousit pravou poloosou o karosérii.

Dalším hlavním prvkem jsou pak kola. V mém případě dvoudílná BBS z Audi S6 o rozměrech 8,5x19 ET48 s gumou 215/35 R19. Možná je na místě říct, že jsem jednu dobu zkoušel i 225/35 R 19, ale v kombinaci se snížením a ET už mi dřely zadní gumy o podběhy. Tady bylo řešením zaklepání vodící lišty pro zadní nárazník přímo na karoserii. Nakonec ale auto nevypadalo tak jak bych si představoval, a tak jsem šel znovu do rozměru 215/35 R 19. Na zápis kol do techničáku se mě neptejte, všichni víme, že co úřad to unikát .

Přidáváme i nějaké fotky z cest po Evropě a ČR :