Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Vite, že Octavia 3 vítězila i v cenách Tow Car Awards?

Octavia 3 posbírala už několik ocenění. Odhalili jsme další, o kterém se tolik nemluvilo. První místo v soutěži, zabývající se taháním obytných přívěsů. Porazila i takové vozy jako je Range Rover Discovery. 

skoda octavia 3 towcar awards

První místo získala v roce 2013 Octavia 3.generace ve verzi liftback s motorem 2,0 TDI 110kW napříč všemi kategoriemi. Mezi rozhodující kritéria patřila nejen schopnost táhnout obytný přívěs, ale hodnotily se i ostatní vlastnosti. Jako například, výhled z vozu, využitelnost zavazadlového prostoru, prostor pro posádku, ekonomičnost vozu, stabilita, kvalita tažného zařízení a mnoho dalších. Divíte se že nevyhrál VW Golf? Jednodušše měla Octavia větší = praktičtější kufr a lepší stabilitu díky delší karosérii. Hodnotila se také schopnost rozjezdu do průdkého stoupání (16,6%), kde octavia nevykazovala zbytečné protočení kol. Rovněž byl proveden slalom a kritické brždění z 50 km/h do zastavení. Jako jedno z kritérií byla také zůstatková hodnota vozu při prodeji. Kladně byla hodnocena i pružnost tohoto motoru s připojeným karavanem. Celá souprava vážila 85% maximální povolené hmotnosti Octavie, přesto zrychlení z 50 na 100 km/h trvalo octavii 11,6 vteřiny. V roce 2013 porazila Octavia i vozy Land Rover Discovery, VW Passat Variant nebo Jaguar XF Sportbrake. To dokazuje, že k tažení přívěsu nebo obytného karavanu není vždy potřeba velké a těžké auto s pohonem 4x4.


Co víc v roce 2014 získala Octavia opět vítězství tentokrát v kategorii vozů do 1400 kg. Celkovým vítězem roku 2014 se stal Nissan Qashqai.

 

Zdroj: www.thetowcarawards.com,  www.practicalcaravan.com