Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Vstup Škody na trh v USA je stále reálnější

Podle posledních událostí s patentováním názvů se zdá, že Škoda na trh USA vstoupí v blízké budoucnosti.

Již dříve si nechala Škoda patentovat názvy Octavia, Superb nebo Yeti. Po čase se objevila informace o názvu H-Tec, což evokuje název hybridního vozu a nyní koluje informace o patentu na označení vRS, tedy sportovní verze, kterou vozí nyní jen Octavie. O plánech na možný Kodiaq RS nebo Superb RS se však už také mluvilo a razantní ne, nepadlo.

Vstup Škody do USA se nabízí s uvedením modelu Kodiaq, který by zapadal do obvyklé nabídky vozů nejlépe. Možná i akce na Aljašce, kde bylo město Kodiak přejmenováno na 1 den na Kodiaq, může mnohé napovídat.
Sám ředitel Škody Bernhard Maier nedávno řekl: „Pokud bychom se rozhodli bojovat v USA, měli bychom jen jednu šanci zapůsobit. Věřím, že pokud bychom tam byli už nyní, byl by Kodiaq homerun.“

Otázkou je, jaké další modely mají v USA šanci, jelikož malé objemy nejsou na místním trhu úplně oblíbené. Možná právě jen verze s největšími benzínovými motory.

Škoda do USA a Kanady pronikla vždy jen na chvíli - první modely byly v 50.letech Octavia a Felicia, později model 120 a Rapid. Žádné velké úspěchy však nesklidila.

Zajímavou stránku jsme našli při hledání škodovek v USA a Kanadě :
http://skodacanada.ca/SkodasInCanada.html