Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Vyberte to správné pojištění pro vaši Octavii

Komerční prezentace

Pojištění vozidel poskytují mnohé pojišťovny. Jejich nabídky se liší a je cenově různě výhodná. Konkrétně rozlišujeme dva základní typy pojištění - povinné ručení a havarijní pojištění.

Povinné ručení

Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je dáno zákonem. Musí ho platit každý motorista, který vlastní auto, provozované na pozemní komunikaci.

Z povinného ručení se kryjí rizika škod, jež způsobí pojištěný třetí osobě při provozu vozidla.

Součástí povinného ručení mohou být asistenční služby v různém rozsahu a mnohá doplňková připojištění, např. připojištění čelních skel. Jednotlivé produkty mají různé limity plnění.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je pojištění automobilu, které kryje rizika v případě havárie vozidla, ale také při jeho odcizení, vandalismu či živelních událostech. Krytí konkrétních rizik se odvíjí od toho, jakou variantu havarijního pojištění si motorista zvolí. Může si sjednat i různá doplňková pojištění.

Havarijní pojištění je třeba dobře zvážit. Nevyplatí se u všech aut, pouze u novějších či dražších. Povinně musíte mít tento produkt, kupujete-li si auto na leasing.

Rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním

Stále se vám zaměňují pojmy povinného ručení a havarijního pojištění? Uveďme si dva základní rozdíly mezi těmito produkty:

  • Povinné ručení je dáno zákonem, zřízení havarijního pojištění záleží na motoristovi.
  • Z povinného ručení se kryjí škody dalších účastníků nehody, kterým jste škodu způsobil, z havarijního pojištění se platí škody na vašem autě.

Jak se orientovat v nabídkach pojišťoven?

Pro výběr vhodné pojišťovny je důležité srovnání nabídek. Budete-li si chtít porovnat pojištění vozidel sami, můžete to být pro vás velmi náročné. Každá pojišťovna má totiž jiné parametry, které bere v potaz při stanovení sazby. K dispozici však máte online kalkulačku, se kterou najdete nejlevnější pojištění vozidla snadno a během malé chvilky. Ušetřete správným výběrem mnohé peníze na pojištění vozidla i vy.