Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Výměna žárovky v popelníku

K výměně žárovky jsem vytvořil přípravek který umožní pohodlnější vyjmutí a nasazení žárovky.

Stačí jen bužírku natlačít na žárovku a vyjmout z patice. Potom zasunout novou žárovku do bužírky, zasunout ji do patice a potlačením měděného drátu který plní roli pístu žárovku vytlačit z bužírky a je hotovo. Přípravek se pohodlně dá uschovat v krabičce s náhradníma žárovkama.

 

nyní několik fotek z výměny žárovky v popelníku. Nejdříve vysuneme popelník z panelu, potom uchopíme za okraj rámeček řadící paky a tahem jej postupně uvolníme a vyjmeme, převlékneme a koženou manžetou přes řadičku. Je tam několik plastových západek. Následuje žárovka v plastovém obalu, drží ji 3 západky pozor ať je neulomíte, jde to blbě. Zmáčknutím západky uvolníme a vytáhneme konektro napájecích káblíkú.

Při podrobnější prohlídce žárovky zaregistrujeme, že se sládá ze dvou dílú,které pohromadě drží západka ve výřezu (je to vidět na fotkách) Stačí těleso upnout ve svěráku, tlačit na západku šroubovákem a táhnout za válcovou část se žárovkou a těleso rozebereme. Kombinačkama kývavým pohybem vyjmeme oba mosazné kontaktní plíšky a potom vytáhneme žárovku.

Pak jsou dvě možnosti buď jako uvedl kolega založíme LED s odporem anebo vezmeme běžnou bezpaticovou skleněnou žárovku. Na žárovce otočíme dolú oba kontaktní drátky, ty oškrábeme, namočíme do letova pasty a naletujeme měděné drátky. Ty provlékneme přes otvory a zahneme, potom kombinačkama zatlačíme oba plíšky, odstřihneme přebývající drátky (není potŕebné je letovat na plíšky) a zasadíme do konektoru. Zpětným postupem vše smontujeme. Ó jak jednoduché.