Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Výstava k 20 letům Octavie ve Škoda Muzeu

OctaviaClub si připomíná 20 let Octavie sadou článků, speciálním motivem na tričkách a mikinách v Butiku a také jsme zakrojili dort na 8.Octavia Srazu 2016.

Škoda Muzeum nezůstává pozadu a tak bude výstava „Cesta k úspěchu: ŠKODA OCTAVIA slaví 20 let“ věnována úspěšné kariéře nejprodávanějšího modelu české automobilky.

U příležitosti výročí zahájení výroby modelu OCTAVIA v roce 1996 ŠKODA Muzeum seznámí návštěvníky s historií úspěchu tohoto kompaktního bestselleru. Zahájením výroby modelové řady OCTAVIA započal vzestup značky ŠKODA do pozice celosvětově uznávaného velkosériového výrobce. 

V roce 1996 začala sjíždět z linky první generace automobilů ŠKODA OCTAVIA. Dne 3. září tehdejší prezident České republiky Václav Havel slavnostně zahájil nejen produkci nového modelu OCTAVIA, ale také provoz ve zbrusu nových výrobních prostorách vybavených nejmodernějšími technologiemi. Během následujících dvaceti let ŠKODA OCTAVIA výrazně přispěla k dynamickému rozvoji značky z Mladé Boleslavi. S více než 5 miliony vyrobených vozů se stala nejprodávanějším modelem v historii značky. Výstava je veřejnosti přístupná od 28. září do 9. února 2017.

Speciální výstava o Octavii by měla začín na konci Září a my se na ní jistě vypravíme.

Fotogalerie jednotlivých generací Octavie naleznete ZDE >>>>>