Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

ZAJÍMAVÉ OCTAVIE : Octavia 1 RS WRC Edition 100

V roce 2001 přichází do prodeje akční model u příležitosti výročí 100 let angažmá mladoboleslavské značky v motoristickém sportu. Představuje se limitovaná, stokusová edice vozů ŠKODA Octavia RS WRC Edition.

Na základě inspirace soutěžním vozem ŠKODA Octavia WRC, který se od roku 1998 účastnil podniků v rámci World Rally Championship (WRC), dostává Octavia RS WRC Edition nezaměnitelné designové prvky, které mají ještě více zvýraznit její sportovní vzhled a náturu. Patří k nim především bílý lak se soutěžními polepy, sedmnáctipalcová kola Spider v bílé barvě, kryty nástupních prahl s logem motorsportu, standardní xenonové světlomety a štítek označující číslo vozu v limitované sérii. Tento štítek je umístěný na středu palubní desky nad výchechy klimatizace a po letech je velmi náchylný na odpadávání. Automobil je navíc sériově vybaven systémem ESC.

Vše ostatní u vozu zůstalo při starém. Motor je standardní "RSová" 1.8 T s výkonem 132 kW, podvozek zůstal také stejný a přání fanoušků, aby toto RSo dostalo pohon 4x4 se také nesplnilo. Zůstalo tedy především u designových změn. Cena vozu byla u nás celých 895 000 Kč.

Vyrobeno bylo 75 kusů s řízením vlevo a 25 ks s řízením vpravo. V ČR jich prý skončilo 37 kusů z nichž jich bylo pár účastníky dopravních nehod, které proběhly i internetem.

Nadšenci z anglického briskoda dokázali dohledat několik zajímavých detailů.
- Prvotní model, který byl ukázán veřejnosti byl vybaven stříbrnými koly, šedou stropnicí, většími brzdami, zadním parkovacím asistentem, střešním oknem a stěračem pro zadní okno
- Číslo 1 by mělo býti v Německu, zatímco číslo 100 bylo určeno pro Velkou Británii
- Někteří prodejci sundali polepy z vozu, aby usnadnili jeho prodej, to se týkalo například čísla 51
- Číslo 73 má šedou stropnici narozdíl od většiny ostatních vozů
- Číslo 66 je ve Španělsku