Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Zapojte se do akce „Ukliďme Česko“ se ŠKODA AUTO

Automobilka ŠKODA AUTO stejně jako v předešlých čtyřech letech podpoří i letos celorepublikovou ekologickou akci s názvem „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Jak název napovídá, cílem je odstranit černé skládky a odpadky pohozené v přírodě. V minulém roce bylo zaměstnanci v okolí Mladé Boleslavi a Kvasin uklizeno neuvěřitelných 7 tun odpadků!

Uklidme Cesko 2019

Strategie GreenFuture

Mladoboleslavská automobilka je známá svým proekologickým přístupem k životnímu prostředí. Také proto podporuje strategii GreenFuture. Tu tvoří trojice pilířů:

  • GreenProduct – vývoj co nejekologičtějších vozidel se změřením na nízkou spotřebu, materiály a následnou recyklaci.
  • GreenRetail – podpora ekologického hospodaření dealerské a servisní sítě ŠKODA
  • GreenFactory – další aktivity šetrné k environmentu

Kromě výše zmíněné strategie se ŠKODA AUTO podílí na značném množství ekologických projektů (rekultivace, zachování biodiverzity). Dále se snaží motivovat své zaměstnance k šetrnému nakládání s přírodními zdroji, přičemž podnikovou prioritou je zachování rovnováhy mezi ekonomickou, ekologickou a společenskou sférou jako podmínky k trvale udržitelnému rozvoji.

„Ukliďme Česko“ 2019

Přátele, pocházíte z blízkosti Mladé Boleslavi, Kvasin nebo Vrchlabí? Chcete udělat něco prospěšného? Zvýrazněte si v kalendáři datum 6.-7. dubna 2019 a pozorně čtěte! Pro "mladoboleslavské" se začíná v okolí řeky Jizery a parku Radouč. Druhou lokalitou je okolí závodu v Kvasinách, přesněji tamní cyklostezka, kde úklid probíhá následující den, v neděli 7. dubna. Stejně tak můžete pomoct v okolí Vrchlabí. Nadchne-li vás tato činnost, můžete zamířit v sobotu 18. května do Špindlerova Mlýna, kde se bude konat akce Čisté Krkonoše ve spolupráci se Správou Krkonošského národního parku.

Pokud byste nevěděli, proč právě tyto přírodní lokality, tak zde je vysvětlení.

  1. Mladá Boleslav – sídlo automobilky ŠKODA AUTO a hlavní centrum výroby
  2. Kvasiny – výroba modelů ŠKODA SUPERB, ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ
  3. Vrchlabí – výroba moderních automatických převodovek s přímým řazením DQ 200 pro celý koncern Volkswagen

"Zájemci o účast na letošním jarním úklidu v blízkosti závodů ŠKODA AUTO se mohou přihlásit na e-mailu csr@skoda-auto.cz. Do zprávy je nezbytné uvést počet osob a lokalitu úklidu. Pro účastníky bude připraveno občerstvení a dárek. Další informace lze nalézt na webových stránkách projektu www.uklidmecesko.cz."

 

Zdroj: ŠKODA Storyboard